Dziś garaż na posesji to zazwyczaj nieodłączny element naszego domu. Coraz częściej widzimy projekty domów z dobudowanym do nich garażem, przez który przechodzimy do właściwego pomieszczenia domowego. Tym bardziej więc ważne jest, aby brama naszego garażu była solidnie zamontowana, odporna na włamania, szczelna i potrafiąca skutecznie izolować ciepło. Na szczęście, w dobie dzisiejszych technik budownictwa nie stanowi to żadnego problemu.

Automatyczna brama – komfort i luksus?

domAutomatycznie otwierane bramy garażowe posiadają bezpieczne i wygodne w obsłudze mechanizmy, które zabezpieczą nasz dobytek wewnątrz pomieszczenia zarówno przed włamaniami, jak i przed wychłodzeniem. Do każdego modelu bramy dopasowywany jest indywidualnie specjalny siłownik. Jego ustawienia można dowolnie konfigurować, by działanie mechanizmu było  optymalne. Każdy automat różni się od siebie rodzajem napędu, intensywnością pracy, siłą uciągu bramy oraz dopasowaniem do jej powierzchni. Mimo że automaty garażowe różnią się od siebie, wszystkie muszą spełniać określone cechy, które będą dowodem ich wysokiej jakości. Jakie są najważniejsze z nich? Przede wszystkim, swobodny dostęp do serwisu.

domCzujemy się dużo bardziej komfortowo, gdy wiemy, że w niedużej odległości od nas znajduje się punkt serwisowy, który w szybkim czasie wyśle do nas rzetelnych fachowców. Jako klienci powinniśmy bez problemu zlokalizować specjalistów, którzy instalują i naprawiają bramy garażowe Żukowo, Kartuzy czy większe miasta takie jak Gdańsk to przykładowe miejscowości, w których obecność takich usług oferujących dojazd do klienta powinna być oczywista. Inną cechą, która naturalnie wynika z powyższego, jest to, że mechanizmy do obsługi garażu muszą być całkowicie bezpieczne dla użytkownika. Obecnie niemal wszystkie posiadają specjalny system antyprzeciążeniowy, dzięki któremu brama zatrzyma się w bezpiecznej odległości, by nie zgnieść przeszkody leżącej na jej drodze. Dzisiejsza technologia dąży do tego, by obsługa wszelkich urządzeń była intuicyjna i maksymalnie uproszczona. Dotyczy to również bram garażowych. Standardem jest, że można je bez problemu otwierać i zamykać przy użyciu pilota. Użytkownicy jednak coraz częściej przerzucają się na smartfony, które można wyposażyć w specjalną aplikację do obsługi mechanizmu.

W związku z tym, iż automatycznie otwierane bramy garażowe to dziś standard w wielu polskich domach, pamiętajmy, że dobierając odpowiednią dla siebie, mamy masę możliwości w zapewnieniu sobie maksymalnego komfortu podczas ich użytkowania, począwszy od rodzaju bramy, a skończywszy na poziomie głośności jej pracy.