W dzisiejszych czasach niemalże każdy chce mieć swój dom, dlatego w każdym mieście powstaje coraz więcej nowych domów. Są to domy jednorodzinne, wielorodzinne, piętrowe, parterowe, drewniane, a także murowane. Mimo tak wielu rodzajów domów coraz więcej ludzi wybiera sobie szkieletowe domy drewniane.

Pompy ciepłaSą one tak bardzo dobre przede wszystkim z tego względu, że są funkcjonalne, ekologiczne, zdrowe, a do tego niezwykle piękne. Większość materiałów wykorzystywanych do budowy tego domu ma korzystne właściwości, bowiem wykorzystuje się do tego naturalne surowce, takie jak: drewno, gips oraz bazalt, czyli wełnę kamienną. Dzięki temu dom posiada swoisty mikroklimat we wnętrzu, a powietrze, jakie tam jest korzystnie wpływa na wszystkich mieszkańców. Domy szkieletowe mają to do siebie, że można w nich zastosować na przykład różnorodne rodzaje ogrzewania. Można wstawić kominek albo wykończyć go zgodnie z oczekiwaniami inwestora.
Taki dom szkieletowy może mieć na przykład parkiety w środku, a tynk na zewnątrz, dzięki czemu nawet ciężko go wtedy odróżnić od domu murowanego. Bardzo dużą zaletą tych domów jest brak akumulacyjności ścian, które to korzystnie wpływa na ogrzewanie tego domu oraz na regulację temperatury. Wówczas ogrzewa się tylko powietrze w środku i to daje efekt nawet w momencie otrzymywania rachunków za ogrzewanie, bowiem są one wtedy znacznie niższe. Dom szkieletowy można bardzo szybko zbudować, a do tego w bardzo krótkim czasie. Niektóre ekipy budowlane są w stanie wznieść taki dom nawet w ciągu niecałych trzech miesięcy. Te domy można budować nawet w okresie zimowym, ponieważ wykorzystuje się do nich tylko i wyłącznie suchą technologię. Nie trzeba nic murować, bowiem większość łączona jest na gwoździe oraz wkręty. W domach szkieletowych remonty są niezwykle łatwe, dlatego co jakiś czas można je sobie modyfikować.

Bez problemu można też powiększyć ten dom, co z pewnością byłoby bardzo trudne w domach murowanych, a do tego znacznie bardziej uciążliwe. Dom szkieletowy usatysfakcjonuje nie jedną osobę.