Budowa basenu nie należy może i do najprostszych czynności, które z powodzeniem może wykonać każdy, ale za pewną jej część na pewno możemy się zabrać samodzielnie. Zanim jednak zdecydujemy się na praktyczne rozwiązania, warto zadbać o odpowiedni plan całego przedsięwzięcia, gdzie rozplanujemy wielkość terenu podlegający pod basen ogrody, rozmieszczenie instalacji elektrycznej i wodnej itd.

Tani basen ogrodowy od producenta i dobre materiały

basen ogrodowyPrzede wszystkim, praca nad stworzeniem własnego kąpieliska dzieli się na kilka etapów, przez które będziemy musieli przejść. W pierwszym kroku należy stworzyć odpowiednie miejsce w ogrodzie pod nieckę oraz wszelką instalację. Za ten etap możemy się zabrać sami, wykopując odpowiedniej głębokości miejsce. Oczywiście, korzystając przy okazji ze sprzętu ciężkiego pójdzie to o wiele łatwiej, dlatego można rozważyć wsparcie dodatkowych pracowników budowlanych. Trzeba też zauważyć, że nieckę możemy wykonać samodzielnie z takiego materiału jak żelbeton, który jest jednym z najtwardszych materiałów wykorzystywanych podczas budowania basenu. Warto jednak wiedzieć, że tak wybudowany basen nie może zostać przeniesiony w inne miejsce, co jest jednak możliwe w przypadku użycia gotowej niecki.

baseny kąpieloweNajpopularniejsze gotowe są baseny ogrodowe poliestrowe, których nie trzeba dodatkowo formować czy budować, a wystarczy je odpowiednio trwale zabezpieczyć i podpiąć do instalacji. W takich wypadkach należy odpowiednio sprawdzić dany produkt, który oferuje producent jeśli chodzi o tani basen ogrodowy od producenta, pod względem wykorzystania materiałów czy samej struktury produkcji. Warto zasięgnąć opinii użytkowników, którzy mogą mieć nieco doświadczenia z takimi produktami. Do budowania także używa się takich materiałów jak blacha stalowa ocynkowana, która powoduje, że baseny ogrodowe otrzymują zazwyczaj kształty owalne lub okrągłe. Własnoręcznie stworzone niecki możemy odpowiednio dopasować głębokością pod nasze własne preferencje, zamiast polegać wyłącznie na jednolitym rozwiązaniu w gotowych produktach. Drugim etapem, z którym już jednak nie poradzimy sobie osobiście, jest podłączenie wszelkiej instalacji odpowiednio do basenu, która zapewni stabilny przepływ prądu i wody. Do tego najlepiej jest wynająć fachowców, którzy będą potrafili się tym zająć osobiście. Własnoręcznie budowane baseny kąpielowe w ostatnim kroku trzeba także odpowiednio wykończyć. W tym wypadku możemy zabrać się za pomalowanie stworzonej samodzielnie niecki czy wyłożenie płytek wokół całej struktury wodnej.

Przy tym etapie należy także zadbać o odpowiednie miejsce, gdzie można będzie spokojnie rozłożyć ewentualne leżaki czy stoliki, przy których będzie można spędzić miło czas ze znajomymi poza basenem.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.