Panele podłogowe to najczęściej spotykane rozwiązanie w polskich domach i mieszkaniach. Wyróżniają się one przede wszystkim ceną, która jest stosunkowo niska ? zwykle kosztują one od 30 do 40 zł za metr kwadratowy. Można więc powiedzieć, że cechują się one dobrym stosunkiem ceny do jakości. Dużym ich atutem jest również łatwość montażu, co ma również niebagatelny wpływ na koszty.

Specjalne podkłady pod panele

panele podłowgowePaneli podłogowych z reguły nie przykleja się do podłoża. Dlatego jeśli nie umieści się pod nimi odpowiedniego podkładu, każdy krok będzie hałaśliwy. Zatem jak wyciszyć podłogę? Dźwięki odbite możemy tłumić, stosując wyciszające podkłady pod panele podłogowe. W roli akustycznej izolacji pomieszczenia, która ochroni zarówno przed dźwiękami uderzeniowymi, jak i odgłosami kroków, najlepiej sprawdzą się następujące rodzaje podkładów: poliuretanowo-mineralne, z ekstrudowanego polistyrenu, z polietylenu o dużej gęstości. Te najczęściej kupimy w sklepach budowlanych. Oczywiście, można pokusić się o znalezienie takich podkładów w internecie, producentów jest sporo i każdy z nich przebija się jeśli chodzi o cenę, jakość i akustykę. Podkłady pod panele podłogowe dzięki swojej elastyczności niwelują punktowe nierówności podłoża, zapobiegając tworzeniu się mostków akustycznych, powstających w przypadku stosowania innych, sztywnych materiałów podkładowych tych kupowanych na szybko w marketach.

podkład pod panele podłogoweJeśli chodzi o izolację akustyczną, zwykle zależność jest prosta ? im droższy materiał, tym lepiej wyciszy naszą podłogę. Do nas należy wybór, czy zdecydujemy się na rozwiązanie tanie i niskiej jakości, czy może zainwestujemy w materiał naturalny, bardzo dobrze tłumiący dźwięki i trwały przez lata. Podkłady pod panele podłogowe 3mm i 4mm mają też bardzo dobre właściwości przewodzenia ciepła. Podkład o grubości 4 mm to bardzo dobry podkład na ogrzewanie podłogowe: współczynnik przewodzenia ciepła wynosi: 0,041W/mK. Podkłady łatwo rozwijają się z rulonu, przycinają i formują na miarę, odpowiednio do kształtu podłogi. Wystarczą nożyce lub nóż do wykładzin.

Sam montaż podkładu i paneli nie jest skomplikowanym procesem, wykonać to może każdy ? kładzie się szybko i nie wymaga to jakiś specjalistycznych przyrządów. Właściwie wykonana izolacja akustyczna ścian w bloku czy domu, a także dobrze dobrana izolacja akustyczna podłogi pozwoli odciąć się od uciążliwych hałasów, a tym samym ? komfortowo wypocząć. Dlatego warto już na etapie budowy zastanowić się, jak skutecznie wygłuszyć ściany i podłogi.

Kategorie: Podłoga