Zagospodarowanie terenów zielonych to dla urbanistów zwykle ogromne przedsięwzięcie. W każdym parku lub innym miejscu, gdzie na spacery chodzą całe rodziny potrzebne są też ławki i innego typu siedziska, które zapewnią optymalny komfort każdej osobie pragnącej odpocząć. Muszą one być przede wszystkim wygodne, ale także dopasowane do wiodącej estetyki całego obiektu. Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na to, z jakiego surowca zostały wykonane.

Trwałe betonowe ławki parkowe

Ławka w parkuJeśli jest on solidny, z pewnością zagwarantuje ławkom długą żywotność. Trwałe elementy wyposażenia parków wykonane z betonu są najlepszą inwestycją w kwestii planowania i organizacji przestrzeni miejskiej. Po pierwsze starczają na dłużej niż ich mniej solidne odpowiedniki materiałowe, a po drugie są także odporne na negatywne czynniki zewnętrzne, takie jak zamarzanie, promienie UV, kwasy czy erozja. Nie deformują się też pod wpływem ciężaru i nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym w takim stopniu jak np. konstrukcje żeliwne czy drewniane. Decydując się więc na konkretną ławkę w obrębie jakiejkolwiek przestrzeni miejskiej warto postawić na materiały trwałe. Jeśli chodzi o betonowe ławki parkowe ceny różnią się w zależności od ilości zużytego w procesie produkcji materiału lub wielkości określonego produktu. Na większości stron internetowych zajmujących się rozległą sprzedażą tego typu elementów znaleźć można dokładne zdjęcia i opisy wybranych modeli.

Ławka betonowaMiejscy architekci i planerzy terenów otwartych posiadają zwykle określone wizje dotyczące estetyki wybranego obiektu. Ławki wykonane z betonu będą na pewno najbezpieczniejszym pod kątem uniwersalności rozwiązaniem, ponieważ z powodzeniem dopasować je można do każdego stylu architektonicznego. Będą idealnie współgrać wizualnie zarówno z klimatem nowoczesnym, jak i z klasycznymi rozwiązaniami w stylu art deco. Bez względu jednak na to, w jakiej estetyce urządzany jest ogród, park czy plac zabaw – stosunkowo tanią i najsolidniejszą możliwą opcją będą właśnie ławeczki z betonu. Koszt zakupu tego typu elementów będzie zależał od ilości egzemplarzy, projektu oraz wielkości danego produktu. Przy zakupie hurtowym można zwykle liczyć na upusty cenowe, lecz należy wtedy zdecydować się na większą skonkretyzowaną ilość sztuk wpłacając uprzednio stosowną zaliczkę.

Bez wątpienia będzie to jednak dobra inwestycja na długie dekady, ponieważ betonowe elementy parku są wysoce odporne na wszelkie możliwe czynniki atmosferyczne oraz urazy mechaniczne. Posłużą więc parkowym spacerowiczom na długie lata bez widocznych śladów użytkowania czy konieczności naprawy.