Wiele się mówi na temat tego, jakoby taka różnorodność w meblach była zła. Że meble powinny być mniej więcej wszystkie w tym samym stylu, ponieważ inaczej to trochę głupio wygląda. A ja powiem, że nie! Że eklektyzm jest nawet wskazany!

MebleOtóż chodzi o to, że tak naprawdę różnorodności w umeblowaniu nie jesteśmy w stanie często zapobiec. Wyobraź sobie taką sytuację: mieszkasz w danym mieszkaniu już dobrych dziesięć lat. Jakieś meble miałeś już wcześniej, ale tak: najpierw musisz wymienić meble do salonu, bo już nie są funkcjonalne. Następnie zmieniasz kanapę, bo się już zdążyła zużyć. A potem przychodzi czas na wymianę mebli kuchennych ? powód już sobie dopowiedz.

Efekt jaki jest, każdy widzi. W ostatecznym rozrachunku okazuje się, że każdy mebel jest z innej parafii. Jeśli ktoś będzie miał tyle pieniędzy i zacięcia, żeby zmieniać meble od razu w całym mieszkaniu, to tego uniknie, natomiast bardzo rzadko tak robimy. Dlatego też dzięki różnorodności w umeblowaniu mieszkanie nabiera charakteru.