Zastosowanie odpowiedniego rodzaju zabezpieczeń przy wejściu do różnego rodzaju obiektów, jest niezmiernie istotne. Ważne, aby z jednej strony wspomniane rozwiązania były możliwie jak najbardziej niezawodne, z drugiej strony, aby faktycznie uniemożliwiały dostęp do wejścia budynku osobom do tego nieuprawnionym. Wszystkie te cechy spełniają bez wątpienia różnego rodzaju bramki obrotowe.

Cechy obrotowych bramek

bramki obrotoweBramki takie dostępne są obecnie w wielu różnych wersjach, różniąc się przede wszystkim jakością wykonania, rozmiarami, oraz możliwością połączenia z zastosowanymi w danej firmie systemami bezpieczeństwa. Przykładem bramek bezpieczeństwa, które stosowane są bardzo powszechnie, są dostępowe bramki obrotowe wysokie. Bramki takie wyróżniają się przede wszystkim zróżnicowaniem, dzięki czemu, w przeciwieństwie do innych ich rodzajów, można je zastosować w wielu różnych miejscach oraz sytuacjach. Dostępne są więc tego rodzaju bramki w wersji pojedynczej, ale również i podwójnej, które szczególnie zaleca się stosować w bardzo szerokich przejściach. Bramki takie, doskonale sprawdzają się i są powszechnie wykorzystywane przed wejściami na stadiony, w bankach, muzeach, ale także i przy wejściach do biurowców.

obrotowe bramki Wysoka jakość wykonania bramek tego typu oraz ich wysoką odporność gwarantuje przede wszystkim ich unikalna, modułowa konstrukcja, oparta przede wszystkim o stal nierdzewną. Dzięki temu, nie będzie sprawiało żadnych przeszkód stosowanie opisywanych bramek również w miejscach narażenia na pewne niekorzystne warunki atmosferyczne. W bramach typu wysokiego zazwyczaj zastosowanie znajduje specjalny, półautomatyczny mechanizm, połączony z widocznymi wskaźnikami dostępu. Dzięki temu, w połączeniu z sygnałem dźwiękowym, nie będzie wątpliwości co do przyznania, czy też odmowy autoryzacji do wnętrza danego obiektu. Bramki wysokie są chyba najbardziej zróżnicowane jeśli chodzi o możliwe, zastosowane w nich systemy bezpieczeństwa. Można w jej przypadku zastosować zarówno zwykłe blokady, ale też czytniki kart, a nawet system połączony ze sczytywaniem linii papilarnych.

W obecnym czasie, bardzo dużą rolę i uwagę przykłada się do zachowania odpowiedniego bezpieczeństwa jeśli chodzi o autoryzację dostępu do obiektów użyteczności publicznej. Właśnie dlatego, takie obiekty wyposażone są obecnie bardzo często w różnego rodzaju systemy bezpieczeństwa, połączone na przykład z bramkami różnego typu. Dzięki temu, można mieć pewność, że do wnętrza budynku nie dostaną się osoby, które z jakiś względów nie są do tego uprawnione.