Ocieplenie budynku jest niezbędną czynnością wykonywaną przez każdego z właścicieli. Niektórzy decydują się robić to samodzielnie, inni korzystają z pomocy fachowców. Jest wiele metod ocieplania, a także spora ilość materiałów izolacyjnych ? tych tańszych, droższych, łatwiejszych w montażu, skuteczniejszych. Obecnie jednak wysoką popularnością cieszą się pianki poliuretanowe.

Szybkie ocieplenie budynku

Ilość ich zalet jest spora, a dzięki ich wykorzystaniu oszczędza się zarówno czas, jak i pieniądze. Każda osoba, która pragnie ocieplić swój budynek, przede wszystkim zwraca uwagę na to, by izolacja była szczelna i zapewniała maksymalny komfort termiczny. Taka właśnie jest pianka PUR (poliuretanowa) ? jej właściwości termoizolacyjne są wyższe niż styropianu lub wełny mineralnej. Piankę rozprowadza się przy użyciu pistoletu, a jej niewielkie drobinki docierają w nawet trudno dostępne miejsca. Nakładanie kolejnych warstw izolacji sprawia, że nawet najmniejsze szczeliny zostaną zakryte. To rozwiązanie sprawdzone nie tylko na zimę, ale również na lato, kiedy w domu zainstalowana jest klimatyzacja i właściciel budynku nie chce, by ciepłe powietrze przedostawało się do wnętrza. Można tym samym zaoszczędzić na ogrzewaniu i chłodzeniu pomieszczenia.

Niewątpliwą zaletą wybrania pianki PUR jest szybkość w jej zamontowaniu ? korzystając z pomocy ekspertów, oferujących, chociażby szybkie ocieplanie pianką w Ostrowi Mazowieckiej, zaledwie w kilka godzin można rozprowadzić materiał po dowolnych miejscach w budynku. Pianka poliuretanowa schnie błyskawicznie, dlatego zapewni maksymalny komfort momentalnie po jej zamontowaniu. Korzystając z tego materiału, nie trzeba się również martwić o pleśń czy grzyby ? pianka PUR ma sporą paroprzepuszczalność, a sama nie zbiera wilgoci, dlatego momentalnie odprowadzi nagromadzoną wodę na zewnątrz. Tę metodę ocieplania budynków można stosować zarówno na poddaszu, jak i w domu, garażu czy dowolnym innym pomieszczeniu. Koszt skorzystania z usług fachowców wbrew pozorom nie jest wysoki. Za zamontowanie pianki poliuretanowej, właściciel budynku będzie musiał zapłacić około 40-80 złotych za metr kwadratowy.

Wszystko jednak zależy od tego, ile wynosi cała powierzchnia do ocieplenia, a także jaką grubość pianki mają zastosować fachowcy. W niektórych województwach cena może być wyższa, jednak wciąż pozostaje w niskim przedziale. Zawsze przed skorzystaniem z usług, warto skontaktować się telefonicznie z wybranym przedsiębiorstwem ? eksperci z pewnością dokonają indywidualnej wyceny.