Praktycznie każdy właściciel sklepu, zarówno tego dużego, jak i małego, narażony jest na nieprzyjemności, jakimi są włamania i dewastacje. Wielokrotnie zdarza się, że rozbijane są szyby budynków oraz dokonywane są kradzieże. Powoduje to niemałe szkody dla właścicieli i jest niebezpieczne dla pracowników. Właśnie dlatego stosuje się różne formy ochrony przed włamaniem.

Folie zamawiane w sieci

Można zabezpieczyć okna kratami, jednak nie będzie to wyglądało estetycznie. Co zatem wybrać? Sieci większych sklepów najczęściej decydują się na montaż specjalnych żaluzji antywłamaniowych. Są one skuteczne, jednak nie da się ukryć, że do najtańszych nie należą. Właściciele mniejszych sklepów nie będą w stanie pozwolić sobie na ich zakup. Znacznie rozsądniejszym, tańszym, a przy tym bardzo skutecznym rozwiązaniem jest montaż folii antywłamaniowych. Brzmi mało przekonująco? Warto zatem dowiedzieć się o nich nieco więcej. Są to folie, które nakleja się na okna od wewnętrznej strony. Najczęściej zajmują się tym doświadczeni fachowcy, aby zwyczajnie mieć pewność, że zostaną one umieszczone prawidłowo.

Model antywłamaniowy odpowiada między innymi za to, by zatrzymać drobinki szkła w momencie wybicia szyby i tym samym uniemożliwić przestępcy wtargnięcie do budynku. Jak to jest możliwe? Folia, która przywiera do okna, jest wyjątkowo wytrzymała. Kiedy szyba zostanie wybita, szkło pozostanie w tym samym miejscu, gdyż będzie je przytrzymywała folia. Drobinki nie rozbiją się o podłogę w budynku, a włamywacz, aby dostać się do środka, będzie musiał umiejętnie rozcinać folię. Ta, dlatego że jest tak wytrzymała, przysporzy nie lada trudu przestępcy, co sprawi, że zwróci na siebie uwagę. Warto je zamontować głównie przez to, że nie kosztują zbyt wiele, a mają wiele praktycznych zastosowań. Gdzie je kupić? Polecane są między innymi mocne folie antywłamaniowe we Wrocławiu, które można zamówić w wygodny sposób przez Internet. Przy okazji można też zlecić fachowcom zajęcie się montażem, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby folie umieścić samodzielnie. Folie antywłamaniowe nie muszą być wykorzystywane wyłącznie w sklepach. O ile są to punkty, które są mocno narażone na zniszczenia, o tyle dla niektórych osób taka forma dodatkowej ochrony sprawdzi się również w domach.

Poleca się montować folie szczególnie w domach znajdujących się blisko chodników, których okna umieszczone są na parterze. To również sposób na uniknięcie sporych zniszczeń przy boiskach piłkarskich lub na osiedlach, gdzie mieszka dużo osób.