Drewno jest szlachetnym materiałem, bez którego nie wyobrażamy sobie naszych domów i mieszkań. Prawdopodobnie nie znaleźlibyśmy miejsca, w którym chociaż jedna drewniana rzecz nie zdobiłaby wystroju pokoju. Wykorzystanie tego materiału ma bardzo bogatą tradycję sięgającą zamierzchłych czasów.

Cyklinowany i olejowany parkiet

parkiety drewnianeTak jak kiedyś tylko z niego budowano domy, tak i dziś, dzięki rozwojowi technologicznemu i nowoczesnym sposobom jego zabezpieczania, coraz więcej osób decyduje się na postawienie drewnianego domu. Ma on bowiem swój niepowtarzalny klimat, którego, mimo czasami kłopotliwej konserwacji, nie oddadzą żadne zamienniki. Stąd dziś drewno jest jednym z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych we wnętrzach. Szczególnie często używa się go do podług, gdzie najczęściej wybiera się dębinę ze względu na jej wytrzymałość i długowieczność, ale również dlatego, że jest to szlachetne drewno, które kojarzy nam się z luksusem i prestiżem. Dobrze dobrany parkiet w naszym mieszkaniu czy domu będzie miał ponadczasowy i niepowtarzalny charakter. Ponadto drewno bardzo dobrze połączymy ze wszelkimi stylami aranżacyjnymi, dlatego materiał ten jest uważany za niezwykle uniwersalny.

parkiety drewnianePrzyjemna w dotyku faktura pozwoli nam odczuwać komfort jego użytkowania i sprawi, że nie będziemy mogli sobie wyobrazić innego wykończenia naszej przestrzeni. Trzeba oczywiście dołożyć starań, by nasze klasyczne parkiety drewniane jak najdłużej cieszyły się dużą żywotnością ? niezbędne jest regularne (w kilkuletnich przedziałach) lakierowanie, cyklinowanie oraz olejowanie drewna. Na jego wygląd bardzo duży wpływ mają warunki atmosferyczne, zmiany temperatury i wystawienie na wilgoć. Nie powinniśmy również oszczędzać na naszej podłodze ? tańsze podłogi najczęściej mają również o wiele cieńszą warstwę dekoracyjną, przez co w naszych oczach bardzo szybko niszczeją. Podłogi o niższych cenach mają zazwyczaj nie więcej niż 2,5 mm warstwy, podczas gdy dobry parkiet powinien posiadać jej 3,2?3,6 mm. Warstwa dekoracyjna zapewnia naszej podłodze o wiele dłuższą trwałość, co więcej pozwala częściej ją cyklinować. Wykończenie naszych podłóg jest bardzo ważną decyzją, która powinna mieć przełożenie na lata użytkowania.

Zakup odpowiedniego drewna również powinien być przemyślany i w przypadku, gdy nie zdecydujemy się na dębinę, powinniśmy skontaktować się z ekspertem, który na pewno doradzi nam dobre rozwiązanie. Oferta rynku jest ogromna, stąd na pewno bez problemu wybierzemy taki parkiet, który będzie idealny dla naszych czterech kątów.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.