Nie wszystkie piloty będą kompatybilne z wszystkimi rodzajami bram, a dokładnie, z ich radioodbiornikami. Niektóre modele i częstotliwości dają wybór wśród kilkunastu rodzajów pilotów, innym dedykowany jest wyłącznie jeden model. To właśnie radioodbiornik odbiera sygnał z pilota i przekazuję konkretną komendę do centrali sterującej, która odpowiada za wprowadzenie bramy w ruch.

Pilot do bramy automatycznej

Piloty do bram	Większość pilotów działa na zasadzie zadania im odpowiedniej informacji, dotyczącej zamknięcia lub otwarcia bramy. Każdą z nich wysyłamy do radioodbiornika poprzez naciśnięcie odpowiedniego guzika na pilocie. Ten działa na zasadzie zbliżonej jak klucz do brany ? jest zaprojektowany do otwierania konkretnego modelu. Nie musisz obawiać się, że ktoś nieodpowiedni będzie w stanie automatycznie otworzyć twój garaż ? jest to możliwe wyłącznie poprzez korzystanie z konkretnego pilota. W tym celu należy odpowiednio zaprojektować pilot, żeby twój radioodbiornik wyłapywał informacje wysłane jedynie przez ten sprzęt. Zwykle taki zabieg jest bardzo prosty i szybki w wykonaniu. Piloty są zazwyczaj bardzo małe ? z łatwością zmieścimy je w kieszeni. Obecnie technologia pozwala na coraz nowsze udogodnienia. Już nie tylko dzięki guzikom pilot do bramy otwiera ją i zamyka.

Piloty do bram	Możemy zaopatrzyć się w taki model, który wykona podobne czynności poprzez gest ? urządzenie odczytuje ruch dłoni, jaki wykonujemy, gdy trzymamy je w ręku. Oczywiście w ramach jakiejkolwiek awarii systemu, dla bezpieczeństwa montuje się dodatkowo standardowe guziki, z których w razie konieczności możemy skorzystać. Wybierając odpowiedni pilot do bramy, powinniśmy mieć też na uwadze zasięg jego działania ? z jakiej odległości brama będzie reagować na komendy wysyłane przez pilot. Ważna jest też ilość pobieranej energii ? te, które pobierają jej mniej, będą dłużej działać w ramach jednej wymiany baterii. Wyjątkowo wygodne w użytkowaniu są także te piloty, które posiadają wmontowaną diodę LED, która sygnalizuje rozpoczęcie pracy. Im więcej guzików na pilocie, tym więcej kanałów jest w stanie obsłużyć. Każdy kanał może odpowiadać za sterowanie innym sprzętem ? bramą garażową, zewnętrznymi roletami itp. Producenci pilotów do bram nie zapominają, jak ważny jest ich wygląd.

Projektuje się coraz zgrabniejsze modele, które mają wygodnie leżeć w dłoni i zapewnić komfort użytkowania. Oferuje się także wiele kolorów i kształtów pilotów. Pamiętajmy, żeby wybrać na tyle mały, by bez problemu ukryć go w kieszeni, ale także wystarczająco duży, by można go łatwo znaleźć.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.