O oświetlenie w bardzo zadbanym i wspaniale zaaranżowanym domu z pewnością warto zadbać. Do wyboru są niesamowicie kolorowe modele, jednak prawdziwym problemem jest wybrać ten właściwy. Różne lampy pasują do wnętrz w rozmaitym stylu ? żyrandole wspaniale sprawdzą się w mieszkaniu klasycznym, zaś drewniana obudowa żarówki w rustykalnym.

Designerskie lampy z miedzi i stali

designerskie lampy Większość designerskich lamp fantastycznie nadaje się do domów zaaranżowanych industrialnie, inaczej zwanych loftami. Rodzaje ekskluzywnych designerskich lamp w sklepie do loftu Istnieje bardzo wiele ekskluzywnych designerskich lamp w sklepie, które pasują do mieszkania industrialnego. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na modele wiszące wykonane z metalu. Miedziane wykonanie fantastycznie pasuje do loftu ? przywodzi na myśl starą fabrykę lub zakład produkcyjny z czasów przedwojennych. Ekskluzywne designerskie lampy w sklepie wykonane z miedzi czy stali zwykle zwisają na kabelku, co jeszcze bardziej podkreśla surowość dekoracji. Przewód może być fantazyjnie zagięty, dzięki czemu model wygląda jeszcze lepiej. Lampy tego rodzaju są często pomalowane z zewnętrznej strony czarną farbą ? wewnętrzna pozostaje miedziana, surowa. Warto dobrać takie designerskie oświetlenie do loftu, kierując się barwą ścian. Ponieważ mieszkania industrialne niezwykle często są ozdobione czerwonymi cegłami, pasują do nich białe lub czarne modele oświetlenia, a także te utrzymane w ciepłym kolorze. Inaczej jest, jeśli w lofcie zamocowano na ścianie jasny klinkier.

designerskie lampy Białe płytki z cegły pasują w zasadzie do każdego koloru, dlatego można wybrać lampę czerwoną, fioletową czy zieloną. Designerskim można nazwać również oświetlenie ażurowe. W lampach tego rodzaju żarówka przesłonięta jest nieco paskami, jednak większa jej część pozostaje zwykle odkryta. Materiał, z jakiego wykonane jest tego rodzaju oświetlenie, stanowi zazwyczaj szkło oraz metal. Warto zwrócić uwagę także na inne lampy sufitowe, które przypominają nieco końcówkę kościelnych organów. Tego rodzaju modele są zwykle wykonane z pomalowanego na czarno aluminium. Wybierając ekskluzywne designerskie lampy w sklepie, trudno nie zwrócić uwagi na modele o najbardziej fantazyjnych kształtach.

Ciekawym pomysłem jest też kinkiet, czyli oświetlenie montowane na ścianie. Należy jednak uważać, gdyż taka lampka często może odkryć niedoskonałości powierzchni. Szorowanie ściany papierem ściernym na nic się nie zda ? powstaną doły, przez które nie będzie można zamontować kinkietu, gdyż padające z góry światło podkreśli każdą nierówność.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.