Szkło laminowane jest to szkło dekoracyjne, które można zastosować w różnych wnętrzach. Jest alternatywą dla płytek, idealne są natomiast jako szkło do kuchni czy jako panele szklane.

Wykorzystanie szkła laminowanego

szkło laminowaneWykorzystywane jest często jako grafika do szaf przesuwnych, ścianek działowych, blatów szklanych, tablic ogłoszeń, reklam, elementów dekoracyjnych na ściany, kabin prysznicowych, elementów fasad, podłóg szklanych, balustrad balkonowych, balustrad przy schodach, zadaszeń czy wypełnienia aluminiowych frontów meblowych. Szkło laminowane ma szeroki wachlarz zastosowania.

Jako panele szklane spotykane są bardzo często w kuchniach, nadają się jako elementy wypełniające przestrzenie nad blatowe, do zabudowy dla sprzętów oraz elementy oddzielające wyznaczone obszary. Są bardzo wytrzymałe i dość łatwo utrzymać je w czystości, co jest ważne w miejscach narażonych na zabrudzenia, szczególnie przy płycie gazowej czy elektrycznej. W łazience możemy zastosować je jako element dekoracyjny na ścianie czy suficie, a także jako obudowa to wanny czy umywalki. Zamiast zwykłej kabiny prysznicowej możemy wstawić zabudowę ze szkła fusingowego, jest to szkło powstałe z łączenia różnych gatunków szkła. Dzięki temu możemy mieć kabinę, której zabudowa ma przepiękny wielobarwny wzór. Szkło laminowane świetnie wygląda nie tylko w domu, możemy użyć go również do aranżacji miejsc użyteczności publicznej takich jak biura czy restauracje. Największe rozmiary jakie są dostępne na rynku to 300 x 180 cm, jeśli chcemy uzyskać większy obraz musimy podzielić go na kilka formatek. Grubość laminowanego szkła dostępna jest od 4 do 40mm, przy czym jeśli chcemy użyć go jako panel w szafie musimy pamiętać aby miał on nie więcej niż 4mm.

Wstawianie szklanych dodatków do domów mieszkalnych jest bardzo popularne, szczególnie w nowoczesnych wnętrzach, szkło wygląda estetycznie, jest eleganckie, pozwalające uwypuklić piękne kolory nadruku w nim zalaminowanego. Szkło laminowane jest też o wiele bardziej bezpieczne niż nam się to wydaje.