Urządzając ogród, warto zaplanować go tak, aby w jego centrum znalazł się okaz przykuwający uwagę. Warto doprowadzić do niego ścieżki dobiegające z różnych miejsc w ogrodzie. Świetnie do tego celu nadają się płytki betonowe, które dzisiaj dostępne są w większości sklepów budowlanych.

Głóg w naszym ogrodzie pośród płytek betonowych

Płytki betonowePłytki z betonu architektonicznego to tani i jednocześnie estetyczny sposób na ścieżki w ogrodzie, które doprowadzą nas do najważniejszych miejsc. Płytki betonowe dekoracyjne to wielość kolorów, kształtów i faktur. Niektóre imitują nawet drewno. Ale wróćmy do naszego centralnego punktu w ogrodzie. Jeżeli kochamy drzewa, z całą pewnością w roli tej sprawdzi się głóg – drzewo charakteryzujące się niesamowitą urodą, obsypujące się wiosną wspaniałymi kwiatami, które stanowią jego największą ozdobę. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że głóg jest kuzynem róży. Do najczęściej spotykanych w Polsce odmian zalicza się głóg jednoszyjkowy oraz głóg dwuszyjkowy. Głóg może mieć postać albo wysokiego drzewa, albo też niewielkich rozmiarów krzewu. Dzięki temu może znaleźć się w naszym ogrodzie niezależnie od tego, jak jest duży. Głogi charakteryzują się kolcami, którymi pokryte są ich gałązki. To właśnie z tego powodu bardzo często traktuje się je jako materiał na żywopłoty.

Takie kolczaste ogrodzenie jest bowiem bardzo trudno sforsować. Jednocześnie taki naturalny żywopłot będzie co roku cieszył nasze oczy najpierw pięknymi kwiatami, a następnie owocami, z których przygotować można między innymi pyszną nalewkę.