Od pewnego czasu coraz bardziej popularne stają się meble na wymiar. Ich popularność jest w szczególności widoczna w przypadku pomieszczeń takich, jak kuchnia. To właśnie w jej przypadku bardzo ważne jest zagospodarowanie każdego skrawka wolnej przestrzeni. Wiele osób zastanawia się, jakie są koszty związane z zakupem takich mebli i jakie czynniki na nie wpływają.

Meble kuchenne i ich koszt wykonania

meble w kuchnniJak się okazuje, to jakość wykonania, kolor, oraz faktura ma największy wpływ na to, ile będą kosztować meble kuchenne w bielsku – tanio można je obecnie kupić w wielu miastach Polski. Obecnie ceny mebli na wymiar przelicza się zazwyczaj na m/b, gdyż jest to najbardziej miarodajny współczynnik podczas ustalania ceny produkcji takich właśnie mebli. Głównym czynnikiem, mającym największy wpływ na cenę kuchni na wymiar, jest materiał, z którego została ona wykonana. I tak, ceny mebli z laminatu są najniższe i wynoszą od 1000 do 1300 zł za m/b. Tutaj główne różnice mogą występować ze względu na rodzaj obrzeży takich mebli. Nieco drożej trzeba będzie zapłacić na zamówione meble wykonane z płyt MDF, gdzie cny będą dochodzić do 1400 zł a nawet 2200 zł za m/b.

kuchnia od producentaMeble na wymiar fornirowane to koszt wynoszący między 1700 zł a 2600 m/b. Najdroższe są oczywiście meble, wykonane z naturalnego drewna, chociaż tutaj duże rozbieżności mogą być związane z rodzajem drewna zastosowanego do stworzenia takich właśnie mebli. Różnice w cenie pomiędzy meblami z drewna sosnowego, a tymi z drewna egzotycznego, mogą więc dochodzić nawet do ponad 2000 tysięcy złotych. Warto wiec z duża uwaga podejść do wyboru materiału z którego mają być stworzone meble do kuchni. Jest to tym bardziej istotne, że rodzaj materiału nie będzie miał wpływu jedynie na wygląd mebli, czy też ich cenę. Ma to bowiem również ogromny wpływ na wytrzymałość mebla kuchennego i czasem warto dopłacić więcej do mebli wyższej jakości, aby móc z nich bezproblemowo korzystać przez długi okres czasu. Dodatkowo, jedynie meble z drewna naturalnego mogą być poddawane renowacji oraz różnego rodzaju pracom konserwującym, umożliwiającym odświeżenie wyglądu mebli.

Popularność mebli kuchennych, produktywnych na wymiar, z roku na rok rośnie. Zapewniają one bowiem wyjątkową możliwość zagospodarowania praktycznie każdego skrawka wolnej przestrzeni w tym pomieszczeniu. Dodatkowo, wybierając odpowiedni materiał wykonania takiego właśnie mebla, można w znacznym stopniu obniżyć jego cenę. To również bardzo pozytywnie przekłada się na popularność tego rozwiązania, które stosowane jest w wielu pomieszczeniach.

Kategorie: Meble blog