Obecnie w dziedzinie aranżacji wnętrz panuje moda na elementy vintage. Doskonale komponują się one z wnętrzami typu loft lub z rustykalną stylistyką. Jednak o ich montażu w łazience lub kuchni pomyśleć mogą także posiadacze wnętrz klasycznie urządzonych. Tego typu wyraziste akcenty to doskonały sposób, by nadać modnego charakteru każdemu wnętrzu. Wybierając element typu bateria, warto mieć także na uwadze jej funkcjonalność. Najlepszą sytuacją jest ta, w której walory estetyczne dobieranego elementu idą w parze ze względami praktycznymi.

Atrybuty baterii umywalkowych retro?

Wyciągnięta bateria umywalkowaNiezależnie od tego, w jakim stylu aranżowane jest wnętrze, zawsze warto uwzględnić własne upodobania estetyczne. Często zdarza się bowiem, że odpowiednio dobrane drobne elementy armatury budują unikalny klimat całego wnętrza, a nawet mieszkania. Jeśli więc celem remontu jest jego modne urządzenie przestrzeni, to dobrym pomysłem będzie na przykład zamontowanie detali w starym stylu. Szczególnie efektowne są obecnie wylewki wykonane z czarnego matu, chromowane lub złote. Dobrze dobrana bateria umywalkowa retro to natomiast dobry sposób na to, by podkreślić unikatowy charakter wnętrza. Obecnie nabyć ją można w różnych ciekawych kształtach oraz oryginalnych wariantach kolorystycznych czy materiałowych. Stanowi jeden z bardziej stylowych dodatków do wyposażenia.

Bateria umywalkowa retroKrany umywalkowe mogą występować zarówno w wariancie matowym, jak i połyskującym. Warto dobierać je w taki sposób, by były spójne z innymi detalami armatury łazienkowej – np. z baterią prysznicową lub deszczownicą. Bez względu na to, czy mieszkanie urządzane jest w modnym i nowoczesnym, czy klasycznym lub minimalistycznym stylu, postawienie na jeden ciekawy akcent łazienkowy może skutecznie ożywić wnętrze. Baterie do umywalek powinny być jednak przede wszystkim łatwe w obsłudze. Często zdarza się bowiem, że poza kwestiami estetycznymi elementy te nie są zbyt wygodne. Dlatego przed podjęciem decyzji o ich zakupie warto przetestować je np. w sklepie budowlanym. Zapobiegnie to późniejszym rozczarowaniom. Zdarza się jednak, że producenci tego typu przedmiotów dbają zarówno o to, by były one komfortowe w korzystaniu, jak i elegancko i modnie wykończone.

Wybór idealnych baterii przeznaczonych do kuchni lub łazienki ułatwić może zwrócenie się o pomoc do architekta wnętrz, przeglądanie stron internetowych, magazynów wnętrzarskich, a także rozmowa z doradcą w sklepie. Jeśli już zostanie znaleziona właściwa bateria, która z powodzeniem łączy w sobie walory estetyczne, jak i praktyczne, to doskonałym pomysłem będzie dokupienie do niej równie stylowych baterii do całego domu, a także słuchawki prysznicowej, uchwytów i wieszaków łazienkowych w podobnej palecie kolorystycznej.