Ptaki, w rodzaju na przykład gołębi, mogą być bardzo uciążliwym lokatorem zarówno w przypadku balkonów, jak też i ogrodów. Bardzo ważne jest więc, aby w jak najbardziej skuteczny sposób uchronić się przed nimi. Warto w tym celu wykorzystywać takie rozwiązania, jak na przykład specjalne siatki przeciw ptakom.

Czy to dobre rozwiązanie?

gołębie na linii energetycznej Rozwiązanie to jest jednocześnie bardzo proste, ale także i bardzo skuteczne, jeśli chodzi o ochronę przed bytnością ptaków. Typowa, wytrzymała siatka balkonowa na ptaki może być wykonana z wielu różnych materiałów, co wpłynie pośrednio zarówno na jej wagę, ale także i na jej możliwe zastosowania. Te najlepsze jakościowo modele siatek tego typu wyróżniają się zastosowaniem w ich przypadku bardzo małych oczek. Dzięki temu, chronią one nawet przed bardzo małymi gatunkami ptaków, ale także i przed innymi mniejszymi zwierzętami, takimi jak na przykład nietoperze. Takie modele można stosować nie tylko na balkonach, ale także i w ogrodzie, na gałęzi drzew, aby chronić je przed szkodnikami. Warto pamiętać jednak o tym, aby do takich zastosowań wybierać modele siatek wyróżniające się niską wagą, które nie będą nadmiernie obciążać gałęzi drzewa.

siatka na gołebieDo wykonania dobrej jakości siatki przeciwko ptakom wykorzystywane muszą być najlepszej jakości tworzywa sztuczne, takie jak na przykład polietylen, który jest odporny na oddziaływanie wielu różnych czynników zewnętrznych. Siatka taka jest dostępna również w wielu kolorach, również w zielonym, co powoduje, że po jej zamocowaniu na gałęziach drzew stanie się ona praktycznie niewidoczna. Jeżeli chodzi o zapewnianie najskuteczniejszej ochrony, to zapewniają ją zazwyczaj siatki, których oczka są nie większe niż 2,5 centymetra. Modele o większych rozmiarowo oczkach nie zapewnią możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa przed szkodnikami w postaci ptaków. Oczywiście, bardzo ważne jest również, aby wybrać takie modele siatek, których ptaki nie będą w stanie uszkodzić. Dlatego też warto zwracać uwagę na to, by wybrać model wykonane z polietylenu. Warto jest zwrócić uwagę również na sposób montażu danej siatki, który powinien być prosty a z drugiej strony zapewniać odpowiedni poziom stabilności.

Od pewnego czasu coraz więcej osób decyduje się na montaż specjalnych siatek przeciw ptakom, oraz innym mniejszym zwierzętom. Takie siatki, są w ostatnim czasie szczególnie popularne w przypadku na przykład balkonów. Powinny być wykonane z trwałych i odpornych tworzyw sztucznych, zarówno na oddziaływanie warunków zewnętrznych i atmosferycznych, jak i na próby uszkodzenia przez ptaki.