Projektowanie i budowa elewacji budynku wymaga przemyślanych decyzji. Jest to w końcu wizytówka całego budynku nawet z dalekiej odległości. Do tworzenia elewacji wykorzystuje się kilka, bardzo popularnych materiałów. Jednym z nich jest kamień naturalny, kolejnym ceramika, a jeszcze innym metal.

Drewniana elewacja budynku

elewacje drewnianePosiadają one sporo bardzo dobrych właściwości, jednak za najbardziej eleganckie uznaje się drewno. Elewacja wykonana z drewna jest klimatyczna i wygląda najefektowniej. Czym jeszcze zachwyca ten materiał? Drewno jako elewacja jest świetnym pomysłem dla budynków z bali, choć nie tylko. Deskę drewnianą można ułożyć na dowolnych obiektach, z gwarancją wyjątkowego wyglądu. W zależności od preferencji właściciela budynku deska może zostać stworzona z różnych gatunków drzew. Za najtrwalsze uznawane są dąb oraz modrzew, lecz ich idealnym i tańszym odpowiednikiem będą również świerk oraz sosna. Każde drewno stosowane na elewacjach jest dokładnie zabezpieczane przez producenta. Wykorzystuje się do tego specjalne farby ochronne.

elewacje drewnianeDzięki temu produkt zachowuje swój niepowtarzalny wygląd i solidność. Aby utrzymać ich właściwości, wymagana jest regularna impregnacja. Kupując tego typu materiał, można zadecydować o profilu, w jakim deski będą występować. Istnieje możliwość zakupu między innymi desek typu faza. softline czy romb. Producenci w swoich ofertach umieszczają również profile typu jodełka oraz loglap. Każdą elewację dostosowuje się bezpośrednio do swojego budynku. Warto zatem współpracować z producentem, który oferuje szeroki wybór produktów. W wielu przypadkach dokonuje on dodatkowej obróbki czy dostosowuje wymiary materiałów pod potrzeby zamawiającego. Tym sposobem właściciel budynku będzie miał pewność, że zakupił trwałe elewacje drewniane, które go nie zawiodą pomimo upływu lat. Deski można pomalować na dowolny kolor i zachować je zarówno w jasnej, jak i ciemnej kolorystyce. Aby zadbać o trwałą, a przy tym dobrze wyglądającą elewację na swoim budynku, warto zdecydować się na drewno elewacyjne. Materiał z pewnością spodoba się domownikom i odwiedzającym gościom. Produkt jest efektowny i buduje niezwykły klimat. Deski mogą zostać stworzone z różnych gatunków drzew, w zależności od preferencji zamawiającego.

Co więcej, drewno elewacyjne może też być pomalowane na inny kolor niż oryginalnie. Materiał nie odbiega cenowo od innych rodzajów elewacji. Współpracując z producentem, można stworzyć odpowiedni profil, który będzie pasował do danej, utworzonej konstrukcji lub budynku.