Para wodna i wilgoć sprawiają, że niestety do łazienki nie każdy mebel się nadaje. Dlatego też trzeba dobrze przemyśleć to, co chce się wstawić do łazienki. Na szczęście, producenci mebli i sklepy z meblami oferują już gotowe rozwiązanie.

łazienkaNajczęściej kupujemy szafkę pod zlew. Można tam pochować ręczniki, chemię, jakieś ścierki, które przecież niekoniecznie muszą leżeć na widoku. Musi to być szafka specjalnie powlekana, taka, przy której jest pewność, że nie spuchnie od wilgoci i pary wodnej.

Pozostałe meble mogą być już szklane. Jest przy tym mniej pracy przy zachowaniu czystości, zajmują mniej miejsca i dobrze się komponują ? na przykład z lustrami albo z przesłoną kabiny prysznicowej. Idealnie będzie, gdy już przy lustrze będzie niewielka półeczka, która umożliwi kładzenie kosmetyków, szczoteczek do zębów i pasty.

Jest też bardzo dobry pomysł, który pozwoli powiększyć optycznie niewielką łazienkę. Można powiesić lustro na całą jedną ścianę, dzięki czemu łazienka wyda się od razu dużo bardziej przestronna.