W kwestii ogrzewania domów wiele się zmieniło. Przede wszystkim konsumenci stali się coraz bardziej wymagający. Oczekują, że ich sprzęt grzewczy będzie działał niezawodnie, będzie łatwy w obsłudze, a do tego tani w eksploatacji. Szukają coraz to nowszych rozwiązań i sklepów specjalistycznych, które zaoferują im jedyny w swoim rodzaju produkt w atrakcyjnej cenie.

Pompy ciepła są nowoczesne

pompy ciepłaJednym z nich są pompy ciepła w Gdyni, choć są one popularne na terenie całej Polski. Czym one są? To nowoczesne urządzenie, które sprawdzi się w małych i dużych domach. Z ich pomocą ogrzewa się głównie powietrze w pokojach, ale mogą też służyć do podgrzewania wody. Droższe modele posiadają funkcję klimatyzacji, czyli przez cały rok będą przydatne. Pompa ciepła nie wymaga żadnego paliwa, to znaczy węgla, oleju, czy miału. Pobiera energię z otoczenia, musi być podłączona do prądu. Jest uznawana za jedną z najsprawniejszych i najmniej awaryjnych opcji ogrzewania. Do wyboru są różne rodzaje pomp. Pompa gruntowa jak sama nazwa wskazuje pobiera energię z gruntu. Wyróżnia się pompy poziomie (płaskie) oraz pionowe. Są one określane jako wydajniejsze od pomp powietrznych i ma dobre parametry eksploatacyjne. Pompy powietrzne są za to łatwiejsze do zamontowania, nie wymagają robienia wykopów.

pompy ciepłaDobrym pomysłem jest zainstalowanie pompy z odzyskiem ciepła, czyli swoistego rodzaju rekuperatorem. Pompy ciepła pozwalają zatem zaoszczędzić na zakupie innych urządzeń, zajmują tez mniej miejsca, a ich montaż wcale nie jest skomplikowany. Nie można zapominać o funkcjonalności pomp ciepła. Jak je ustawić, by było nam tak ciepło jak chcemy? Nic prostszego, nastawia się temperaturę na kontrolerze i gotowe. Jeśli powietrze w pomieszczeniu jest niższe, to pompa się automatycznie załączy i zrobi się ciepło. W kwestii ogrzewania wody także wszystko jest automatyzowane. Na panelu pompu ustawia się na ile stopni woda ma być zagrzana, jak długo ma się grzać i w jakich godzinach. Możemy na przykład ustalić, że rano potrzeba jest nam trochę wody i ustawić godzinę grzania zanim wstaniemy, a potem więcej wody na wieczorną toaletę i wodę grzaną przez dwie godziny po 18. Reasumując, pompa ciepła to rozwiązanie grzewcze, które warto jest wziąć pod uwagę.

Jej walory techniczne, wielość zastosowań (klimatyzacja, ogrzewanie, podgrzewacz wody, rekuperator), jak i bezawaryjność z pewnością zostanie doceniona przez każdego konsumenta. W razie wątpliwości firmy sprzedające i montujące pompy ciepła doradzą nam najwłaściwszy model dla naszego domu.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.