Na rynku mamy dostępne wiele klimatyzatorów. Różnią się one pomiędzy sobą sposobem i miejscem montażu. Możemy podzielić je na trzy podstawowe grupy pod względem usytuowania, są to klimatyzatory ścienne, kasetonowe, kanałowe.

Profesjonalna klimatyzacja

klimatyzacjaPierwsza z nich przeznaczona jest głównie do mniejszych pomieszczeń biurowych czy w domach mieszkalnych. Klimatyzacja ścienna to zwykle jednostka o mniejszych rozmiarach, którą charakteryzuje cicha praca. Zwykle instaluje się ją na ścianie w odległości 10-20 centymetrów od sufitu, ich obsługa jest całkowicie zautomatyzowana, temperaturę reguluje się za pomocą pilota bezprzewodowego. Następnym modelem jest klimatyzacja kasetonowa, stosowana głównie w obiektach użyteczności publicznej typu banki, urzędy, lokale gastronomiczne, hotele itp. Montaż klimatyzacji odbywa się na przestrzeni międzystropowej, na podwieszanym suficie montuje się panel o czterostronnym nawiewie, zapewniającym równomierne rozprowadzenie powietrza. Całość wygląda estetycznie dzięki eleganckim maskownicom wkomponowanym w płaszczyznę sufitową. Klimatyzacja kanałowa umożliwia centralne rozprowadzenie schodzonego powietrza w kilku pomieszczeniach jednocześnie przy użyciu tylko jednego urządzenia. Instalacja wymaga wyprowadzenie kanałów, którymi będzie przemieszczać się chłodne powietrze, minusem tego typu rozwiązania jest trudny serwis klimatyzacji, gdyż dla użytkownika widoczne są jedynie kanały nawiewne czyli inaczej kratki, umieszczone w suficie lub ścianie.

Jednak za pomocą jednej jednostki, możemy ochłodzić kilka pomieszczeń. Jak widać rozwiązań jest sporo, zarówno dla osób fizycznych jak i firm, w związku z tym, każdy z pewnością znajdzie urządzenie godne dla niego uwagi.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.