W dobie rosnących cen prądu i nadchodzącego kryzysu klimatycznego coraz bardziej istotne staje się odzyskiwanie energii. Jest ono prowadzone na skalę przemysłową, ale także domownicy mogą zadbać o to, aby nie marnować pieniędzy wydawanych na przykład na ogrzewanie. Wystarczy postawić na wydajny system rekuperacyjny, dzięki któremu ogrzane powietrze, które zostało zużyte ? pełne dwutlenku węgla i ubogie w tle ? oddało energię świeżemu powietrzu, które dopiero dostaje się do domu.

Rekuperacja dobra dla zdrowia

rekuperacja Pierwszą korzyścią z zainstalowanego systemu jest oddychanie czystym powietrzem, a nie zużytym ? pełnym bakterii, roztoczy czy wirusów. Masa gazów, jaka jest obecna w domu, trafia bowiem do rekuperatora, który oddziela to, czego należy się z mieszkania pozbyć. Dzięki temu wydajna rekuperacja w Śląskim przysługuje się zdrowiu całej rodziny ? zarówno dzieci, jak i dorośli mogą oddychać czystym powietrzem o optymalnym stężeniu tlenu i innych gazów. W wyniku działania rekuperatora usuwany jest również dwutlenek węgla, kurz oraz wilgoć. Należy wspomnieć także o tym, że system rekuperacyjny przysługuje się temu, aby w mieszkaniu zabrakło nieprzyjemnych zapachów. Następną korzyścią z wydajnej rekuperacji jest skuteczna ochrona przed smogiem.

Rekuperator bowiem oddziela nie tylko zanieczyszczenia domowe od powietrza, ale także filtruje wszystko, co jest szkodliwe i dostaje się do mieszkania. Oczywiście poziom filtracji zależy od zastosowanego filtra i jego klasy. Dodatkową zaletą wydajnej rekuperacji w Śląskim jest ogrzewanie pomieszczenia, ponieważ system wykorzystuje ciepło zawarte w już ogrzanym, zużytym powietrzu i oddaje go czystemu. Dzięki temu można łatwo zaoszczędzić na prądzie. Nowoczesny technologicznie rekuperator umożliwia też kontrolowanie ilości dostającego się do pomieszczenia powietrza. Dzięki temu można wietrzyć dokładnie wtedy, kiedy ma się potrzebę. Sterowanie rekuperatorem jest łatwe i odbywa się za pośrednictwem wygodnego w użyciu cyfrowego panelu. Korzyści z systemu, w którym zainstalowany jest rekuperator, jest bardzo dużo. Wydajna rekuperacja w Śląskim daje dostęp do czystego powietrza, które w dodatku jest nagrzane.

To sprawia, że można łatwo zaoszczędzić na energii, dzięki czemu można wydać pieniądze na inne rzeczy, zamiast je marnować, wypuszczając nagrzaną masę gazów, dlatego nie trzeba nagrzewać następnej. Wygodne sterowanie pozwala wietrzyć tak często, jak się tylko ma ochotę. Rekuperacja umożliwia też pozbycie się w szybkim tempie bakterii, roztoczy, kurzu czy nieprzyjemnych zapachów, co przekłada się na wysoki komfort użytkowania domu.