Myśląc o budowie domu, na pewno rozważaliśmy nowoczesne rozwiązania – z użytkowym poddaszem. Poddasze można zagospodarować na różne sposoby – zazwyczaj decydujemy się na urządzenie tam strefy prywatnej, niedostępnej dla gości.

Ocieplenie pianką metodą natryskową

ocieplanie poddaszy piankąZnajdą się tam wówczas pokoje dzieci, sypialnia i łazienki. Będziemy więc przebywać na poddaszu codziennie – dlatego warto podczas budowy domu pamiętać o dobrym ociepleniu. Dzięki temu zaoszczędzimy na późniejszym ogrzewaniu pomieszczeń – dobra izolacja nie dopuści także do powstania pleśni czy grzybów na ścianie. Który materiał ociepleniowy sprawdzi się najlepiej? Czy wełna mineralna jest niezawodna? Czy może warto zdecydować się na ocieplanie poddaszy pianką PUR w dobrej cenie? Wykorzystywanie pianki poliuretanowej do prac ociepleniowych to pomysł stosunkowo świeży, a więc najbardziej nowoczesny. Czy zatem ocieplanie poddaszy pianką PUR w dobrej cenie niesie ze sobą same korzyści? Warto dokładnie przyjrzeć się parametrom tego wyrobu, aby rzetelnie ocenić, czy jest on najlepszym wyborem przy ocieplaniu. W ofertach producentów znajdują się dwa rodzaje pianki PUR – to pianka miękka oraz twarda. To pierwsza z nich sprawdza się przy ocieplaniu pomieszczeń wewnętrznych takich jak właśnie poddasza.

ocieplanie poddaszy piankąCo charakteryzuje izolację wykonaną z tego materiału? Jest ona paroprzepuszczalna, a przy tym wodoszczelna. Pianka PUR to materiał samogasnący, dlatego w przypadku zaprószenia ognia, ograniczamy możliwość rozszerzenia się pożaru – prawdopodobnie nastąpi zwęglenie warstwy wierzchniej pianki, które uniemożliwi płomieniom dostanie się do warstw znajdujących się głębiej. Ocieplanie poddaszy pianką PUR w dobrej cenie odbywa się za pomocą metody natrysku, która pozwala na uzyskanie najlepszego stopnia szczelności – dzięki tej metodzie możemy dotrzeć w każdą, najmniejszą nawet szczelinę i tym samym stworzyć skuteczną powłokę izolacyjną, która będzie dobrze sprawdzać się nawet przy najmroźniejszej zimie. Izolacja pianką stanowi skuteczną barierę przed zimnym powietrzem, dzięki czemu możemy zdecydowanie (nawet o 50%!) ograniczyć koszty ogrzewania tak izolowanych pomieszczeń. Jeżeli zastanawiamy się nad tym, czy ocieplanie pianką jest bardziej opłacalne od ocieplania wełną, pamiętajmy o tym, że w obu sytuacjach cena uzależniona jest od wielkości powierzchni, która ma zostać ocieplona, a także od ilości zużytego materiału ociepleniowego.

Firmy proponujące ocieplanie poddaszy pianką PUR w dobrej cenie przygotowują dla klientów wstępny kosztorys, który uwzględnia podane wartości.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.