Nowoczesne, tak jak i to bardzo tradycyjne mieszkanie nie może się obejść bez stołu czy ławy. W każdym domu stół przyda się nie tylko do jedzenia, ale też będzie spełniał jeszcze inne funkcje. To przy nim spotykamy się z gośćmi i rodziną, przy nim można pisać. Dobrze dobrany stół w domu stanowi zwykle centralne miejsce.

Ława rozkładanaBardzo przydaje się też nieco mniejsza ława, która wprost zachęca do odpoczynku. Co powinno się kupić najpierw? To zależy od posiadanych środków i miejsca, jakie możemy przeznaczyć, oraz ilości osób. Dla większej rodziny w dużym mieszkaniu najlepszy będzie stół. Dla mniejszych rodzin świetnym rozwiązaniem mogą się okazać ławy rozkładane. Pozwolą one połączyć funkcje stołu i miejsca wypoczynku. Gdy się spodziewamy gości, to po prostu ławę możemy rozłożyć i mamy wtedy dodatkowe miejsca siedzące.

Kupując ławę czy stół zwróćmy szczególną uwagę na sposób wykonania. Mebel musi być solidny i stabilny, żeby już od pierwszego dnia nie trzeba było podkładać czegoś pod nogi albo kleić. Weźmy pod uwagę to, że meble rozkładane są bardzo funkcjonalne. Jeśli mamy niewielkie mieszkanie, to powinniśmy zdecydowanie postawić właśnie na nie. Dzięki nim nie będziemy się cisnąć na co dzień, a w razie potrzeby mebel można rozłożyć i od razu przybędą dodatkowe miejsca, czy to do spania, czy też do siedzenia. Bardzo ciekawym pomysłem jest rozkładany narożnik, który zwykle służy jako kanapa do siedzenia, a po rozłożeniu daje wygodne miejsca do spania.
Jeśli kupujemy stół, to też koniecznie rozkładany. Złożony nie zajmuje dużo miejsca, a po rozłożeniu od razu mamy więcej miejsc. Ceny rozkładanych mebli zwykle wcale nie są dużo wyższe niż nierozkładanych, a zważywszy na ich wyjątkową funkcjonalność, warto zapłacić nawet więcej i mieć solidny rozkładany mebel, który uratuje nas w razie potrzeby od konieczności pożyczania np. stołów do sąsiadów.

Jeśli na dodatek wybierzemy solidny model z dobrych materiałów, będziemy się nim cieszyć przez długie lata i wszyscy chętnie przy nim będą siedzieć.

Kategorie: Meble blog