Początkujący handlowiec w pierwszym etapie finansowania swojej działalności nie zastanawia się nad tym, jak maksymalnie wykorzystać powierzchnię magazynową. Tymczasem to również od tego czynnika może zależeć jego sukces.

RegałWyobraźmy sobie, że przy założeniu rosnącego popytu na nasz towar, tracimy godzinę na odnalezienie konkretnego produktu w magazynie. W ten sposób czas dostarczenia towaru do klienta wydłuża się, co wpływa niekorzystnie zarówno na nasz wizerunek, zadowolenie klienta i niebezpośrednio na sprzedaż towaru. Nowoczesne regały magazynowe umożliwiają nam dostosowanie powierzchni do materiału, jaki będziemy w nim przechowywać.
W zależności od jego wielkości, masy i rodzaju opakowania możemy skorzystać z regałów metalowych, z płytą wiórową, specjalnych do przechowywania materiałów dłużycowych czy nawet całych palet.
Maksymalne i efektywne wykorzystanie przestrzeni, a także odpowiednie dobranie materiałów magazynowych może więc mieć wpływ na to, czy będziemy z sukcesem rozwijać nasz interes.
Bardzo ciekawym rozwiązaniem w magazynach o wysokich ścianach wydają się antresole magazynowe, które pozwalają nam rozbudowywać powierzchnię magazynową nie tylko w szerz i wzdłuż, ale i do góry. Dzięki temu nie musimy inwestować w dzierżawę kolejnych pomieszczeń, lecz wykorzystujemy to, co już mamy w jak najwyższym stopniu.
W takiej – ekonomizacji przestrzeni – z pewnością chętnie pomogą nam specjaliści z branż, zajmujący się sprzedażą tego typu produktów. Zwykle w ich ofercie ponadto znajdziemy stoły warsztatowe, wózki widłowe, szafy bhp i biurowe, drabiny i pomosty czy nawet pojemniki, przydatne w przechowywaniu przedmiotów różnego typu.

Jeśli więc w Twoim magazynie powoli zaczyna brakować miejsca, jeśli widzisz, że Twoi pracownicy coraz bardziej nerwowo przemykają między regałami, gubiąc sens i zapał do pracy, skontaktuj się ze specjalistą od regałów. Z pewnością wasza współpraca przyniesie obopólną korzyść.