Posiadanie własnej działki ma wiele zalet, co dostrzegają przede wszystkim mieszkańcy bloków. Po pierwsze, możemy zapomnieć o przebywaniu w ciasnym mieszkaniu latem, kiedy jest tam naprawdę gorąco, ponieważ mury wyjątkowo szybko się nagrzewają. Teraz możemy spędzać popołudnia po pracy oraz weekendy na własnej działce.

Domki o estetycznej prezencji

mały drewniany domek działkowyBędziemy mogli poczuć na twarzy promienie słońca, ale równocześnie przyjemne, chłodne powiewy wiatru, które sprawią, że nawet najgorszy upał będzie do przeżycia. Jednakże aby miło spędzać czas na takiej działce, potrzebny jest nie tylko piękny, zadbany ogród, ale także domek. Aby na przykład zrobić sobie pyszną kawę po paru godzinach koszenia trawy czy wyrywania chwastów. Aby się umyć czy też przygotować jedzenie lub po prostu położyć się na kanapie i wypocząć po pracach w ogrodzie. Taki domek to rzecz konieczna. Na istniejących działkach możemy najczęściej zobaczyć domki murowane oraz drewniane. Obie opcje mają swoich zwolenników, jednakże faktem jest, iż to małe drewniane domki działkowe prezentują się najlepiej. Drewno jako materiał naturalny dobrze komponuje się z zieloną trawą i z również drewnianym płotem.

mały drewniany domek działkowyDzięki takiemu domkowi możemy poczuć bliskość z naturą, czego nie ma w przypadku domku murowanego. W domku betonowym będziemy czuć się jak w mieszkaniu w bloku, a przecież to nie o to chodzi. Dlatego zdecydowanie warto stawiać jednak na drewniane domki działkowe. Co jest również ważne to nasza oszczędność czasu, ponieważ budowa murowanego obiektu, nawet małego, będzie trwała z pewnością ponad miesiąc. Tymczasem domek drewniany po prostu zamawiamy u producenta, który wykonał jego części w fabryce i to te części są przywożone do nas na miejsce i montowane za pomocą odpowiednich mocowań, co trwa zdecydowanie krócej niż budowa domku murowanego. Zatem jeżeli chcemy jak najszybciej wypoczywać na działce, to także jest argument za obiektem z drewna. Pamiętajmy jednak, że bez zezwolenia mogą być stawiane jedynie takie obiekty budowlane, których powierzchnia całkowita nie przekracza 35 m2. Na szczęście producenci drewnianych domków działkowych wiedzą o tym i w ich ofercie znajdziemy szeroki wybór mniejszych domków ? od 15 do 28 czy 30 m2.

Dzięki temu każdy może dobrać wielkość domku optymalną dla siebie, a jednocześnie nie musi martwić się o zezwolenie. Słowem podsumowania, na działkach najlepiej sprawdzają się domki drewniane i to z tej możliwości warto skorzystać, jeżeli chcemy stworzyć sobie wspaniałą przestrzeń do relaksu popołudniowego i weekendowego.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.