Każdy rolnik musi inwestować w nowoczesny sprzęt, dzięki któremu praca na roli stanie się łatwiejsza i będzie zajmować mniej czasu. Z pewnością pojawienie się kombajnów, traktorów, snopowiązałek, czy innych maszyn znacząco zmieniły pracę na wsi. Nie trzeba było chodzić z kosą po polu i ścinać zboża, zatrudniać dodatkowych pracowników, czy martwić się, że nie zdąży się ze zbiorami przez deszczową porą.

Przystawka do zbioru kukurydzy

przystawka do kukurydzyNie mniej jednak przemysł rolniczy nadal ma wiele do zaoferowania. Pojawiaja się coraz to nowsze produkty, jeszcze lepsze niż poprzednie. Szczególnie warto zwrócić uwagę na sprzęt specjalistyczny, na przykład dedykowany jednej roślinie. Jednym z nich jest polecana przystawka do kukurydzy. Przystawka mocowana jest to kombajnu lub siekaczkarki. Zwykle przystawki mają uniwersalne mocowania, dzięki którym można je zamontować do maszyn od różnych producentów., co na pewno ułatwia pracę. Dodatkowo przy zakupie nowego kombajnu nie trzeba wymieniać przystawki do kukurydzy ? z pewnością będzie ona pracować. Czym się różnią poszczególne przystawki? W ofercie można dostać przystawki z prostymi metalowymi czubkami, jak i z karbowanymi czubkami wykonanymi z tworzywa sztucznego. Są przystawki mające tylko cztery rzędy i takie, które mają nawet dziesięć i więcej rzędow.

Przystawka może mieć ramię sztywne lub hydrauliczne (regulowane), niektóre przystawki można łączyć z płetwami ugniatającymi, czy ślimakami bocznymi. Jak wybrać najlepszą przystawkę? Na pewno musi to być wysokiej jakości sprzęt, który będzie niezawodny i solidny. Awaryjna przystawka szybko się zepsuje, zastopuje prace na polu, a tego nie chce żaden rolnik. Poza tym przystawka powinna mocno rozdrabiać słomę kukurydzianą. Dobra przystawka będzie także odporna na zmienne warunki atmosferyczne (umożliwi pracę na polu kukurydzianym zarówno w słoneczny, jak i wilgotny dzień), jak również na uszkodzenia mechaniczne. Dlaczego warto kupić taką przystawkę do kukurydzy? Na pewno bez niej zbiór kukurydzy byłby o wiele trudniejszy. Zwykły kombajn by sobie z tym nie poradził, ponieważ kukurydza ma mocniejsze i wyższe łodygi oraz mięsiste liście, których nie mają jęczmień, czy żyto.

Poza tym kukurydza ma dużą, szeroką kolbę i o wiele większe ziarna niż źdźbło innych zbóż. Wybierając specjalną, dedykowaną do kukurydzy przystawkę ma się pewność, że zbiory pójdą szybko i bezproblemowo. Dobra przystawka będzie pasować do każdego kombajnu i będzie to wydatek jednorazowy, który zwróci się w krótkim czasie. Dla rolnika to bardzo ważne.