Oferta salonów meblowych nie zawsze jest wystarczająca dla każdego klienta – ci najbardziej wymagający, którzy mają już projekt aranżacji swojego mieszkania, mogą oczekiwać ciekawszych rozwiązań niż te proponowane w sklepach, w których dostępne są jedynie meble o standardowych rozmiarach.

Wybór mebli na wymiar do salonu

meble Jeżeli mamy już swoją koncepcję, szafa, która jest kilka centymetrów szersza niż oczekiwaliśmy, może ją zaburzać – zamierzony efekt estetyczny nie zostanie osiągnięty. Aby tego uniknąć, wiele osób decyduje się na skorzystanie z usługi wykonywania mebli na wymiar, którą proponują producenci wychodzący naprzeciw swoim klientom. Jeśli chodzi o Kraków – meble na wymiar do mieszkania oferowane są przez naprawdę wiele sprawdzonych firm. Decydując się na meble na zamówienie, sami wybieramy ich rozmiar oraz wybarwienie – w przypadku mebli drewnianych, najczęściej dostępne są te z dębu, orzecha, czereśni, buku czy z kasztana. Na wymiar wykonywane są na przykład szafy, regały czy komody oraz witryny. Dzięki indywidualnemu zamówieniu, możemy mieć pewność, że przygotowane wyroby będą odznaczać się najwyższą funkcjonalnością a także estetyką. Nie ma możliwości, aby producent zaniedbał jakąś kwestię – do mebli na zamówienie zawsze przykłada największą wagę.

meble na wymiarKompletując meble do salonu, warto dużą uwagę poświęcić kolorystyce – producenci proponują połączenie bieli i szarości, które wraz z drewnem nadadzą pomieszczeniu wrażenie lekkości i spokoju. Dodatkowo, wybierając jasne meble, możemy optycznie powiększyć przestrzeń, co z pewnością przyda się w niewielkich wnętrzach. Meble na wymiar sprawią zaś, że nawet właśnie niewielkie pomieszczenie nie zostanie przytłoczone – dzięki nim mamy bowiem o wiele więcej możliwości aranżacyjnych niż w przypadku standardowego umeblowania. Meble na zamówienie dobrze sprawdzą się także jeśli chodzi o gabinet – właściciele dużych mieszkań mogą na miejsce pracy przeznaczyć oddzielne pomieszczenie, jednak, mieszkając na mniejszym metrażu, zazwyczaj na gabinet przeznacza się kącik w pokoju dziennym. Wykonanie mebli na wymiar pozwoli nam na optymalne wykorzystanie tej przestrzeni. Takie meble będą spełniały nasze indywidualne preferencje.

Dają nam możliwość oryginalnych aranżacji, których nie spotkaliśmy wcześniej we wnętrzarskich katalogach. Dzięki nim nasze mieszkanie będzie zarówno estetycznie, jak i funkcjonalnie, zgodne z naszymi oczekiwaniami, a efektu takiego moglibyśmy nie uzyskać, wykorzystując standardowe meble. To dlatego opcja mebli na zamówienie ma tyle zalet.

Kategorie: Meble blog

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.