Każdy, kto stawia dom, dobrze wie o tym, że dach powinien być odpowiednio zaizolowany – zarówno termicznie, jak i przeciwwodnie. Mówimy wówczas o konieczności zakupu membrany dachowej. I tutaj już pojawia się problem, ponieważ już nie wszyscy wiedzą, że te membrany mogą być wykonywane z różnych materiałów!

Membrana z dobrego materiału

membrany dachowe pvcZatem mogą charakteryzować się różnymi parametrami technicznymi. Wybór powinien być więc przemyślany, aby trafić na najlepszy produkt, nie zaś tej średniej jakości. Zatem jakie membrany oferują producenci? Z pewnością pierwszą, na jaką natrafimy, będzie membrana dachowa PVC, ponieważ jest ona najbardziej popularna. To właśnie ją stosuje się przy budowie magazynów czy hal produkcyjnych, ponieważ najlepiej sprawdza się w przypadku dachów wielkopowierzchniowych. Ale również przy domu jednorodzinnym powinna doskonale spełniać swoją rolę. Ponadto można ją stosować do izolowania oczek wodnych, tarasów, balkonów. Zatem jest naprawdę uniwersalna w zastosowaniu. A dlaczego? Ponieważ posiada wyjątkowo dobre właściwości, oprócz bardzo wysokiej gwarantowanej szczelności, jest to również wysoka odporność na promieniowanie UV. Ten parametr świadczy o tym, że membrana nie będzie niszczeć, starzeć się wraz z upływem czasu. Promienie słoneczne nie wpływają bowiem na ten materiał negatywnie.

membrany dachowe pvcNie mają znaczenia też zmienne warunki atmosferyczne, w tym zmienne temperatury. Membrana z PVC i tak dalej będzie doskonale spełniać swoją rolę, ponieważ warunki środowiskowe nie mają na nią wpływu. Jest też odporna na wiele substancji chemicznych, dlatego można ją stosować bez obaw w różnych sytuacjach. Wiele osób interesuje się też przy zakupie materiałów budowlanych bezpieczeństwem pożarowym. Najlepiej zdecydować się na membranę, która nie rozprzestrzenia ognia dalej, zatem membrana PVC będzie idealnym wyborem, ponieważ jest całkowicie niepalna. Co jeszcze warto dodać do zalet omawianej membrany? Przede wszystkim niską cenę. To właśnie połączenie bardzo dobrych parametrów technicznych z niską ceną sprawiło, że tego typu membrana stała się najbardziej popularna i kupuje ją najwięcej klientów. Zdecydowanie wyparła papę bitumiczną, która wcześniej była stosowana na dachach dużych obiektów. A to także dlatego, że jest bardzo prosta w montażu!

Oczywiście jeśli montaż jest przeprowadzany przez profesjonalistów. Kończąc, warto jeszcze raz podkreślić, że wybór hydroizolacji dachu powinien być przemyślany ? zapoznajmy się z propozycjami producentów, aby wybrać tę o najlepszych parametrach technicznych.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.