Wilgoć w budynkach to zjawisko niepożądane, którego powinniśmy starać się pozbyć jak najszybciej. To dlatego, że ma ona negatywny wpływ na zdrowie. – może doprowadzać do różnego rodzaju chorób oraz infekcji. To dlatego, że wilgoć prowadzi do powstania pleśni i grzyby, a te wytwarzają trucizny. Są to tak zwane mikotoksyny, które charakteryzuje działanie rakotwórcze.

Osuszanie budynków jest kilkuetapowe

osuszanie budynków metodą iniekcji krystalicznejNie możemy zapobiec ich wdychaniu, gdy przebywamy w zawilgoconym pomieszczeniu. Ponadto grzyby powodują alergie – nasz układ oddechowy przestaje sobie dobrze radzić, zaczyna nas boleć głowa, możemy czuć się zmęczeni, mogą nawet pojawiać się infekcje skórne. Częstym objawem alergii na grzyb jest zapalenie zatok oraz bóle mięśni. Dodatkowo występowanie wilgoci ma wpływ na nasze zdrowie psychiczne – samopoczucie będzie o wiele gorsze, ponadto mogą pojawić się kłopoty z koncentracją, a także bezsenność. Dlatego gdy tylko zauważymy wilgoć w domu, należy pozbyć się jej jak najszybciej, aby nie dopuścić do rozwoju pleśni oraz grzybów. Jednym ze sposobów pozbywania się wilgoci jest iniekcja krystaliczna. Trwałe osuszanie budynków metodą iniekcji krystalicznej przebiega zawsze w kilku etapach. Na samym początku należy odpowiednio przygotować mury. Chodzi tutaj o pozbycie się starego, zawilgoconego tynku.

osuszanie budynków metodą iniekcji krystalicznejMoże być konieczne jego kucie, należy tutaj pamiętać, że kucie powinno objąć szerszy obszar niż tylko miejsce zawilgocone, najlepiej aż do 1 metra powyżej. Należy też uzupełnić ubytki w murze, za pomocą zwykłej klasycznej zaprawy. Następnie należy oczyścić mur z nierówności papierem ściernym. W kolejnym kroku wykonuje się wiercenie otworów. Otwory mają służyć do zamontowania lejków. Należy pamiętać o przestrzeganiu pewnych zasad wiercenia ? przede wszystkim otwory powinny znajdować się pod kątem 50 st. Każdy kolejny otwór musi znajdować się o 10 centymetrów dalej od poprzedniego. Jedynie przy krawędzi muru, otwory mogą pojawiać się częściej. Jeśli chodzi o głębokość, otwory powinny być głębokie na ? grubości muru. Gdy już wykonamy otwory, możemy przystąpić do zamocowania lejków do iniekcji. Do nich będziemy wlewać specjalny płyn, który posiada właściwości pozwalające na osuszenie muru. Musimy przez dwa dni obserwować poziom płynu i na bieżąco uzupełniać aż do upływu 48 godzin.

Dopiero wówczas możemy wyjąć lejki, poczekać, aż otwory wyschną, a następnie zapełnić je zaprawą uszczelniającą. Dalej czeka nas już tylko praca wykończeniowa, a więc otynkowanie osuszonej ściany. Metoda iniekcji krystalicznej nie jest droga, a naprawdę skuteczna, dlatego warto z niej korzystać do osuszania budynków.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.