Osoby stojące przed budową własnego domu jednorodzinnego, z pewnością zastanawiają się nad tym, jakie rozwiązania warto wykorzystać. Budynek powinien być bowiem przyjazny w eksploatacji, a będzie to możliwe, jeśli zastosujemy nowoczesne technologie w różnych jego segmentach. Warto pamiętać także o sprawach, wydawałoby się, banalnych, jak na przykład sprzątanie.

Centralne odkurzacze są popularne

centralne odkurzaczePierwszą myślą jest zwykle to, że sprzątanie to czynność konieczna, która nigdy nie będzie przyjemna. Tymczasem dzięki nowoczesnym technologiom możemy sprawić, że sprzątanie faktycznie stanie się przyjemniejsze ? ponieważ będzie o wiele wygodniejsze niż wcześniej. Tak dzieje się na przykład za sprawą systemu centralnego odkurzania. Centralne odkurzacze stają się coraz bardziej popularne ? producenci wprowadzają coraz nowsze rozwiązania, które pozwalają na usprawnienie odkurzania. Jeżeli zdecydujemy się na centralne odkurzanie, pamiętajmy o tym, aby przed montażem dokładnie rozważyć pewne kwestie. Bardzo ważna jest na przykład konieczność montażu jednostki centralnej w miejscu odległym od części mieszkalnej. Nawet najlepszy jakościowo odkurzacz będzie generował hałas, który może przeszkadzać domownikom. Wiąże się to z tym, że silnik takiego urządzenia pracuje na bardzo wysokiej mocy, o wiele wyższej niż tradycyjny odkurzacz, a poziom hałasu może dochodzić nawet do sześćdziesięciu decybeli.

centralne odkurzaczeAby więc zapewnić domownikom pożądany spokój, pamiętajmy o umieszczeniu urządzenia w garażu, piwnicy czy w pomieszczeniu gospodarczym. W ten sposób hałas nie będzie przedostawał się do części użytkowej domu. Tam odkurzanie będzie odbywało się bezgłośnie, do tego stopnia, że nawet małe śpiące dziecko się nie obudzi, bo po prostu nie będzie nic słyszało. Jest to wielki komfort ? ta zaleta zazwyczaj wpływa na decyzję właścicieli domów o zakupie systemu centralnego odkurzania. Jeszcze nigdy bowiem odkurzanie nie było tak ciche. Kolejną ważną sprawą przy montażu systemu jest odpowiednie poprowadzenie rur. Nie powinno być tam żadnych załamań, które sprawiałyby, że zanieczyszczenia zatrzymywałyby się, a siła ssąca spadałaby. Jeśli zależy nam na efektywności odkurzania, pamiętajmy o prowadzeniu instalacji w linii prostej. Dobrze obliczmy też powierzchnię do sprzątania, aby wybrać właściwą liczbę gniazdek ssących. Im jest ich więcej, tym urządzenie musi charakteryzować się większą mocą, a więc będzie droższe.

Zazwyczaj na osiemdziesięciu mkw producenci polecają zamontować maksymalnie trzy gniazda ssące. W ten sposób sięgniemy dzięki nim do każdego zakątka domu, gdyż standardowy wąż ssący ma długość dziewięciu metrów.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.