Wyposażenie warsztatu samochodowego nie należy do łatwych zadań. Mimo iż jest coraz więcej producentów i sklepów w których można zaopatrzyć się w towar najlepszej jakości w dobrej cenie to nie ułatwiają one wyboru. Najważniejsze jest podjęcie decyzji odnośnie tego co w takim warsztacie będzie wykonywane i skonsultowanie się z fachowcami, którzy doradzą jaką moc, objętość, wagę musi mieć dany sprzęt.

Kompresor niezbędny w warsztacie

Kompresory do warsztatuSą w warsztatach rzeczy mniej i bardziej przydatne. Zdecydowanie gudepol – kompresory do warsztatu to sprzęty, których nie może zabraknąć. Gudepol to wiodąca marka wysokiej jakości sprzętów, które zadowolą nawet wymagających kupujących. Posiada w swojej ofercie różnorodne kompresory i sprężarki, które zdecydowanie sprawdzą się przy pracach motoryzacyjnych. Kompresor może się przydać przy pracach lakierniczych. Powietrze pod ciśnieniem w połączeniu z farbą daje gwarancję na dokładne pokrycie samochodu. Drobinki farby już przy jednej warstwie dobrze trzymają się podłoża i gwarantują dobry efekt wizualny. Malowanie w ten sposób jest najszybszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniem lakierniczym. Kompresory idealnie sprawdzają się przy pompowaniu kół. Szybko uzupełnią ciśnienie w oponach i to bez konieczności używania siły. Kolejne zastosowanie to czyszczenie elementów pojazdu.

Kompresory do warsztatuSprężone powietrze może doczyścić przestrzenie przy felgach, na podwoziu, czy przy klockach hamulcowych. Czyszczenie jest potrzebne przy wymianie, by wszystko dokładnie przylegało. Czyści się także wtedy, kiedy trzeba dokładnie zobaczyć miejsce usterki, a jest ono brudne od błota, oleju czy smarów. Sprężone powietrze jest bezpieczne dla każdej instalacji w samochodzie. Czasem potrzebne będzie piaskowanie. Tutaj znowu kompresory do warsztatu się sprawdzą. Jak widać w warsztacie kompresor jest najważniejszym produktem. Oczywiście znajdzie się też miejsce na inne rzeczy. Są to drobne narzędzia, takie jak klucze, podnośniki hydrauliczne (też mogą być łączone z kompresorami), czy klucze udarowe do odkręcania śrub. Z ich pomocą można podnieść samochód by odkręcić koła, czy wymontować elementy znajdujące się pod maską. Warsztat musi być wyposażony także w kanał, czyli otwór w podłodze do którego mechanik może wejść, by obejrzeć auto od spodu.

Taki kanał wykłada się płytami ceramicznymi ułatwiającymi czyszczenie (płynów, smarów, olejów). Jest on niezbędny w wielu pracach. Podsumowując, kompresor to urządzenie, które musi znaleźć się w każdym warsztacie samochodowym. Ma wiele zastosowań i dlatego powinien być pierwszym zakupem do firmy.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.