W zasadzie każdego roku występuje w naszym rejonie geograficznym fala niesamowitych upałów. Męczące dni i tygodnie bardzo wysokich temperatur sprawiają, iż wiele osób po takim ciepłym okresie decyduje się na montaż klimatyzacji we własnym domu, sprzedaż klimatyzacji znacząco rośnie. Tego samego często domagają się od swojego szefostwa w miejscu pracy, gdzie do tej pory nie pomyślano o takim rozwiązaniu.
KlimatyzcjaPowyższe okoliczności sprawiają, że całkiem ciekawym pomysłem na dochodowy interes jest sprzedaż i montaż systemów klimatyzacji, ale także części zamiennych, takich jak sprężarki chłodnicze czy parowniki. Sama tylko działalność handlowa może nam jednak nie pozwolić na utrzymanie naszego przedsiębiorstwa w dobrej kondycji finansowej przez długi czas.
Należy pamiętać przecież o oczywistym fakcie, iż wszystkie rzeczy, nawet te najbardziej wytrzymałe, kiedyś się psują i wymagają naprawy lub wymiany. Dlatego też jednym z naszych podstawowych celów w biznesie powinno być wprowadzenie usług serwisowych oferujących naprawę instalacji przy użyciu części z drugiej ręki. Wiadomo, iż usługi takie nie należą do najtańszych, a z tego względu zdesperowanego klienta na pewno zainteresują np. sprężarki używane, jako alternatywa dla drogich oryginalnych zamienników dla tych elementów.
Z drugiej strony, niezbędne jest zastanowienie się nad tym, z jakimi kosztami początkowymi wiązałoby się świadczenie takich usług. Przede wszystkim bowiem, konieczne byłoby wynajęcie lokalu pod sklep oraz serwis. Nie można sobie też wyobrazić dobrego serwisu bez doświadczonego serwisanta, który naprawiałby te wszystkie sprzęty.

Przyda się także samochód dostawczy, gdyż np. agregaty chłodnicze potrafią mieć spore rozmiary. Do tego wszystkiego trzeba doliczyć koszty niezbędnych zobowiązań podatkowych.