Jednym z podstawowych elementów wyposażenia i aranżacji każdego wnętrza jest wykończenie podłogowe. Dobrze dobrany do wystroju mieszkania i odpowiednio umocowany panel to doskonała trwała inwestycja na wiele lat. Jest to też o wiele bardziej ekonomiczna opcja niż drogi oraz trudny w utrzymaniu i konserwacji parkiet.

Panele układane w jodełkę

panele Co więcej, istnieje obecnie tak ogromna ilość wzorów, kolorów i typów paneli do wyboru, że z powodzeniem można dopasować je do wszelkich preferencji estetycznych lokatora oraz predyspozycji wnętrza. Istnieje wiele sposobów na to, by nadać podłodze unikatowego charakteru i zapewnić wnętrzu piękny wygląd. Do jednych z najpopularniejszych elementów wykończeniowych mieszkania można zaliczyć trwałe panele – jodełka francuska należy obecnie do ich najmodniejszych wzorów. Montując ten rodzaj podłogi można liczyć na jej dobry wygląd przez wiele lat. Oprócz solidnego materiału wykonania, zapewnia ona także elegancki wystrój wszelkiego rodzaju wnętrzom mieszkalnym lub biurowym. Istnieje możliwość zamówienia indywidualnego projektu uwzględniającego preferencje każdego klienta. Panele stanowią także doskonałą barierę akustyczną dla wszystkich typów pomieszczeń.

panele Doskonale tłumią wszelkie hałasy oraz zapobiegają powstawaniu echa w mieszkaniu. Modne podłogi w jodełkę były niegdyś popularne na dworach królewskich, jednak dziś wracają do łask również we współczesnych domach. Upodobali je sobie zarówno dekoratorzy i projektanci nowoczesnych wnętrz, jak i miłośnicy klasycznego wystroju domu. Ich oryginalny wzór zawdzięcza swój wygląd specyficznemu ułożeniu paneli, imitując prawdziwą jodłę. Oprócz modnej francuskiej jodełki, wyróżnić można również dwa inne rodzaje – klasyczną (angielską) oraz węgierską. Dawniej tego typu wzór układany był przy drewnianych parkietach, jednak by zminimalizować wysoki koszt inwestycji, która powoduje powstawanie dużej ilości odpadów, warto wybrać tańsze jodełkowe panele. Ten typ podłogi sprawdza się obecnie w minimalistycznych wnętrzach w stylu skandynawskim, a także w stylistyce boho lub glamour. Niezależnie od tego, jaki wzór zostanie wybrany do podłogi w konkretnym pomieszczeniu, warto zwrócić przede wszystkim uwagę na jakość surowca, z jakiego podłoże będzie wykonane.

Inwestycja w dobrej jakości panele, które odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia chemiczne i mechaniczne będzie najlepszym wyborem dla wszystkich osób, które chcą uniknąć remontów w kolejnych latach. Dobrze wykonana podłoga w uniwersalnym, ponadczasowym wzorze doda szyku i elegancji wnętrzom w każdej stylistyce.