Jeżeli stoisz przed dylematem wyboru bramy garażowej, to powinieneś zastanowić się jakie ma mieć wymiary. Najbardziej popularne są takie których wysokość wynosi około 2m a szerokość 2,3. Jednak warto zainwestować w nieco większą, gdyż w ten sposób unikniemy problemów związanych z wjeżdżaniem. Nie będziesz wtedy narażony na żadne zarysowania.
Powinieneś także zastanowić się, jakiego rodzaju ma być ta brama. Najczęściej używane są te uchylne a także segmentowe. Najmniej popularnym otwarciem są dwuskrzydłowe bramy garażowe. Nie dość, że ich sposób zamykania jest mało komfortowy to jeszcze potrzebujemy bardzo dużo miejsca przed garażem, co przy mniejszych posesjach może być trochę kłopotliwe.
Do uchylnych lub segmentowych możemy bez problemów dobrać siłowniki do bram, które są bardzo wygodnym rozwiązaniem. To dzięki nim nie musimy wychodzić z auta, jeżeli chcemy je otworzyć.

Bramy uchylne.

BramaJest to najbardziej popularny rodzaj. Mają właściwie jeden element, którym jest duże skrzydło, poruszające się na specjalnych prowadnicach. Do jego otwierania nie potrzeba dużo siły. Kiedy otwieramy taką bramę, jej skrzydło chowa się pod sufitem. Należy jednak pamiętać, by dobrze rozplanować oświetlenie. Otwarta brama nie może przysłaniać światła. Jeżeli nie przemyślimy tego, to możemy być narażeni na różnego typu zarysowania na aucie.
Głównym jej plusem jest to, że pasuje do niej prawie każda automatyka do bram.

Bramy segmentowe.

Są złączonymi ze sobą panelami. Wypełniane są pianką poliuretanową, która jest doskonałą izolacją akustyczną jak i termiczną. Skrzydło tej bramy porusza się po prowadnicach i tak samo jak brama uchylna, chowa się pod sufitem.
Kiedy wybieramy tego rodzaju bramę, to warto zwracać uwagę na to, czy szczeliny są czymś zabezpieczone lub uszczelnione. Nie narazimy się wtedy na przycięcie palców. Dodatkowym plusem tego rodzaju zabezpieczeń jest to, że stanowią one dodatkową izolacje termiczną i akustyczną.