Kiedy wyjeżdżamy do jakiegoś miasta i planujemy spędzić tam czas to bardzo często już w domu przy pomocy Internetu lub książek planujemy rzeczy jakie mamy zamiar zwiedzić lub zaliczyć. Bardzo często zdarza się że wizyta rozpoczyna się od parku w którym podziwiamy płyty z betonu architektonicznego, które często pełnią role pomników lub obelisków.

Donice betonowe przejawem urbanizacji

donice betonoweW tym samym parku oprócz wspomnianych obelisków znajdujemy też przeróżne ławki na których możemy spocząć. Najwygodniejsze są oczywiście te wykonane z betonu. Ławka betonowa jest zawsze obiektem przepychanek i walk wzrokowych pomiędzy spragnionymi odpoczynku ludźmi przychodzącymi do parku. Można to porównać do walki, która odbywa się codziennie o miejsce siedzące przy oknie w autobusie. Im częściej przyjeżdżamy do miasta z mniejszej wioski, tym większym zdziwieniem dla nas będzie wyposażenie w parku. Dużym zaskoczeniem dla nas będą chociażby nowoczesne donice betonowe, w których rosną różne ciekawe rośliny. Na wiosce niestety takich nie uświadczymy, ponieważ tam rośliny sadzimy w beczkach, słoikach i czym popadnie. Tak samo u nas na wsi nikt nie słyszał nawierzchni ekologicznej.

Nawierzchnie ekologiczne są to powierzchnie wykonane z elementów eko, dzięki którym wielkomiejskie aglomeracje dbają o środowisko, inaczej mówiąc mają one być obłudą dla statystycznego Kowalskiego, który ma uwierzyć, że po montażu takich nawierzchni jego miasto dba o środowisko i nie przyłącza się do niszczenia go. A jak wiadomo nasze środowisko jest coraz bardziej zanieczyszczone i trzeba o nie dbać, no chyba, że chcemy by nasze dzieci nigdy nie ujrzały drzew lub innych roślin, a podziwiać je będą na archiwalnych fotografiach.

Kategorie: Meble blog