Piece nadmuchowe są popularnym wyborem do ogrzewania hal przemysłowych, magazynów oraz innych budynków o bardzo dużych powierzchniach. W przypadku innego źródła energii, koszty ogrzewania byłyby zdecydowanie wyższe niż są, gdy stosujemy piece z nadmuchem. To właśnie generowane oszczędności są głównym powodem, który sprawia, że właściciele budynków wielkopowierzchniowych decydują się na zakup pieców nadmuchowych.

O piecach z nadmuchem

bezobsługowy piec z nadmuchemCo zaś o tych piecach mówią sami producenci? Po pierwsze, wskazują na to, iż takie piece mogą być bez problemów eksploatowane przez długie lata. Ich konstrukcja oraz prosty mechanizm pracy sprawia, że właściwie nie ma co się w nich popsuć – w związku z tym mogą służyć przez długi czas bez konieczności wymiany. Taki piec nadmuchowy składa się z żeliwnej komory spalania oraz z rusztu wykonanego z tego samego materiału. Co istotne, taki piec nie wymaga właściwie żadnej obsługi. Nie ma w nim czynnika roboczego takiego jak woda, w związku z czym nic tam nie zamarza. Bezobsługowy piec z nadmuchem jest więc doskonałym wyborem, jeśli chcemy zniwielować konieczność zatrudnienia pracownika, który miałby doglądać sprawności pieca. Nie jest to absolutnie konieczne w tym wypadku.

bezobsługowy piec z nadmuchemCo jeszcze warto wiedzieć o piecach z nadmuchem? Przede wszystkim – że możemy stosować w nim wszelkiego rodzaju paliwo – może to być zarówno drewno, miał, jak i na przykład gaz. Dzięki temu można dostosować eksploatację pieca do swoich potrzeb. Niezależnie od zastosowanego paliwa, zawsze możemy liczyć na wydajne, szybkie ogrzanie całej przestrzeni. Producenci zapewniają, że wystarczy tylko 15 minut, aby ogrzać całe pomieszczenie. Jest to więc bardzo ważne z tego względu, iż jeśli prowadzimy halę produkcyjną i pracownicy w weekendy nie pracują, wówczas nie musimy pozostawiać działającego pieca na weekend, ponieważ jego uruchomienie w poniedziałek nie zajmie wiele czasu i pracownicy nie będą marznąć. To wszystko dodatkowo przy niewielkim zużyciu energii, co właśnie generuje wspomniane na samym początku oszczędności.

Nowoczesne piece nadmuchowe dostępne są w różnych wersjach – możemy dobrać odpowiednią wysokość oraz średnicę urządzenia, a także moc silnika. Słowem podsumowania, piece nadmuchowe to doskonała metoda ogrzewania, która sprawdzi się przede wszystkim w wielkopowierzchniowych budynkach. Dzięki takiemu piecowi nie musimy bowiem przejmować się kosztami ogrzewania, ponieważ będą one minimalne. Wysoka jakość takich pieców sprawia zaś, że są praktycznie bezawaryjne, dlatego właśnie warto je wybrać.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.