Przy budowie bloków i innych budynków wielokondygnacyjnych niezbędnym urządzeniem jest żuraw, potocznie nazywany dźwigiem. Jego monumentalne rozmiary sprawiają, że jest widoczny z odległości kilku kilometrów od placu budowy i już z daleka informuje o tym, że odbywają się prace budowlane. To urządzenie jest niezwykle przydatne, bowiem wykonuje pracę, której nie podołałoby nawet kilkunastu robotników.

Zawód jako operator żurawia

Żuraw budowlanyPrzenosi najcięższe i największe elementy konstrukcyjne. Usprawnia wykonywaną pracę oraz przyspiesza ją. Żuraw jest w stanie udźwignąć nawet do 240 tysięcy kilogramów ciężaru na wysokość około 100 metrów. Ta kolosalna maszyna to absolutny niezbędnik na każdej poważniejszej budowie, a doświadczony wykwalifikowany operator będzie zawsze pożądany we wszelkich firmach realizujących zamówienia budowlane. Dlatego dziś na rynku znaleźć możemy mnóstwo ofert kursów i szkoleń dla przyszłych specjalistów w tej dziedzinie. Egzamin poprzedzony godzinami praktycznych zajęć to klucz, dzięki któremu praca dla operatora żurawia wieżowego będzie dosłownie na wyciągnięcie ręki. Rzetelni, wykwalifikowani fachowcy to skarb dla firm budowlanych. Z kolei funkcja operatora jest z pewnością dużo wygodniejsza, niż praca fizyczna w samym centrum budowy.

Żuraw budowlanyDecydując się na kurs możemy być pewni, że na nasze usługi zawsze będzie popyt. Tak długo, jak powstają kolejne domy, wieżowce i większe budowle na zlecenie miasta, tak długo my możemy liczyć na stałe zatrudnienie i płynące na nasze konto zlecenia. Jednocześnie, mając kurs w kieszeni, możemy mieć pewność, że w przyszłości będziemy się rozwijać i obsługiwać rozmaite rodzaje dźwigów. Zdecydowana większość firm budowlanych decyduje się bardziej na wynajem żurawia, niż jego zakup. Można więc spokojnie założyć, że na każdej budowie pojawi się inny model, więc każdorazowo będziemy mieli okazję do poszerzenia zawodowego doświadczenia. A trzeba wiedzieć, że rodzai dźwigów jest mnóstwo, w zależności od budowy wysięgnika, miejsca obrotu, sposobu posadowienia czy jego zdolności do przemieszczania się. Zatem każdorazowa obsługa żurawia to swego rodzaju nowość i wyzwanie. Po kilku latach pracy na tym stanowisku będziemy niezwykle doświadczonymi pracownikami.

Właściwy kurs i posiadanie certyfikatu to droga do sukcesu i stabilnego, pewnego zatrudnienia, na który nigdy nie zabraknie popytu. Obsługa żurawia wieżowego i inwestycja w siebie, swoje kwalifikacje, przyszłość swoją oraz swoich bliskich, którym zapewnimy stabilny dach nad głową i bezpieczeństwo.