Budowa domu jest skomplikowanym przedsięwzięciem, a mimo to, wiele osób decyduje się na samodzielną budowę, czy obniżają wszelkie ceny, kosztem jakości wykonania. Prowadzi to do wielu poważnych konsekwencji. Dom może być niestabilny, na ścianach pojawi się pleśń i grzyb, potrzebny będzie generalny remont domu, niemało kosztujący.

Odwierty na działce budowlanej

odwierty geologiczneWielu z tych nieprzyjemnych konsekwencji nie przywiązywania wagi do jakości na budowie można uniknąć. W jaki sposób? Wykonując odwierty geologiczne przy budowie. Co ma jedno z drugim wspólnego? Otóż od jakości i rodzaju ziemi na działce zależy bardzo wiele. Przede wszystkim to, jakie będą fundamenty domu. Jeśli teren jest podmokły, czy niestabilny to zwykła wylewka nie wystarczy. Potrzebne jest dodatkowe zbrojenie, jak również profesjonalna izolacja przeciwwodna. W przeciwnym razie dom może się z czasem przechylać na jedną stronę, jak również od fundamentów będzie szła wilgoć. Przeniknie do ścian i sufitów. Pojawią się brzydkie czarne wykwity, grzyby i pleśń szczególnie szkodliwe dla alergików, tynk będzie odpadać, a farba się odbarwiać. Druga kwestia to przygotowanie odwiertów pod urządzenia posadowione wewnątrz gruntu.

odwierty geologiczneSą to pompy ciepła, szamba, przydomowe oczyszczalnie. W miękkim i mokrym gruncie mogą się zapadać, przy zbyt twardym wiercenie będzie problematyczne i kosztowało więcej. Pompa ciepła jest urządzeniem podłączonym do prądu i domowej instalacji, zatem nadmierna wilgoć będzie jej szkodziła. Lekkie szambo może być ,,wynoszone? przez grunt, natomiast ciężkie betonowe będzie się ,,opuszczało? niżej. Badania geologiczne przydadzą się również dla architektów od krajobrazów. Będą oni wiedzieli, jakie rośliny mogą tu posadzić, czy można zrobić oczko wodne, jaką zasiać trawy. Nie tylko światło słoneczne, czy jakość gleby, ale także jej wilgotność ma znaczenie przy doborze roślin. Stawiając na badania przez budową możemy zapłacić mniej za projekt ogrodu, bo architekci nie będą musieli sami wykonywać tych badań. W razie potrzeby możemy wziąć dodatkowe próbki do badań. Podsumowując, badanie geologiczne wykonanie przez budową domu z pewnością uchroni nas przed wieloma negatywnymi konsekwencjami nieprzywiązywania wagi do jakości budowy.

Wystarczy jedno, nie tak drogie, badanie gruntu i wszystko stanie się jasne. Dosłownie i w przenośni będziemy wiedzieć na czym stoimy i jak powinniśmy przygotować się do postawienia budynku. W razie potrzeby zawsze można zgłosić się ponownie do tej samej firmy w celu otrzymania szczegółowych informacji i dodatkowej analizy.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.