Dzieci wyrastają zarówno z ubrań, zabawek, jak i z mebli. Inne meble będą potrzebne trzylatkowi, inne dziesięciolatkowi, jeszcze inne nastolatkowi. Dlatego też meble to ciągła rotacja… począwszy od niemowlęcia.

pokój dziecięcyMałe dziecko potrzebuje specjalnego, głębokiego łóżeczka, w którym może spać. A to po to, żeby wiercąc się, nie spadło przypadkiem! Przenosiny na pierwsze normalne, dorosłe łóżko mogą nastąpić, gdy dziecko skończy roczek ? dwa; warto przy tym przyzwyczajać dziecko do nowej formy zasypiania, kładąc je razem z rodzicami.

Gdy dziecko dorasta i wchodzi w wiek szkolny, potrzebne będzie biurko ? najlepiej takie, żeby zmieścił się komputer. Co prawda popularne są bardzo obecnie laptopy, ale jako rodzice powinniśmy uczyć dziecko korzystania z niego przy biurku, nie na kolanach. W ten sposób (tak ulubiony przez dzieciaki!) psuje się kręgosłup, można też nabyć inne wady postawy. Z czasem będzie konieczna zmiana biurka z niższego na większe po to, aby dostosować je do wzrostu dziecka.