Sypialnia jest najbardziej prywatnym pomieszczeniem z całego domu. Nie wpuszczamy tam nigdy gości. To nasze królestwo, w którym relaksujemy się, odpoczywamy, czytamy wieczorami książki czy po prostu odpływamy w myślach po ciężkim dniu w pracy. Strefa odpoczynku powinna być więc przede wszystkim estetyczna, aby samo pomieszczenie uspokajało nasze zmysły.

Projektant wnętrz i ciekawe rozwiązania

projektant wnętrzSypialnia powinna pozwolić nam na spokojne spędzenie wieczoru, jak i równie spokojny sen. Jak więc ją zaprojektować? Niejeden projektant wnętrz z Warszawy mógłby podzielić się ciekawymi wskazówkami na ten temat. Wiele zależy jednak od możliwości przestrzennych danego pomieszczenia. Inaczej zaprojektujemy dużą sypialnię, inaczej taką, w której nie zmieści się niemal nic oprócz łóżka. Istotne jest także to, gdzie znajduje się okno, czy pokój rano będzie nasłoneczniony czy też nie. W pierwszym kroku należy wymierzyć wymiary pomieszczenia i ocenić, ile sprzętów się w nim zmieści i jakie. Oczywiście podstawę stanowi łóżko, ale oprócz niego w sypialni powinna znaleźć się szafa na ubrania (chyba że przeznaczyliśmy oddzielne pomieszczenie na małą garderobę), przyda się też stolik nocny na lampkę oraz podręczne rzeczy, które lubimy trzymać przy łóżku, na przykład na książkę i szklankę wody. Do tego komoda na bieliznę i piżamy.

projektant wnętrzTo podstawowe wyposażenie każdej sypialni, wszelkie kolejne sprzęty to już tylko zachcianka. Oprócz mebli ważne są jednak także dodatki ? to dzięki nim pomieszczenie przestaje być bezpłciowe, a staje się naprawdę przytulne. Przed doborem dodatków, należy jednak wybrać kolor ścian. Oczywistym jest, że nie chodzi tylko o barwę, która będzie nam się podobać. Kolory wywołują bowiem emocje ? w związku z tym w sypialni powinny znaleźć się jedynie takie, które uspokajają i odstresowują. Postawmy więc na barwy delikatne, stonowane. Dobrym wyborem są kolory takie jak łososiowy, brzoskwiniowy, uniwersalna biel, ale też jasna zieleń oraz różne odcienie beżów i brązów. Niektórzy zastanawiają się nad intensywnym żółtym, jednak projektanci zastrzegają, że tę barwę lepiej zastosować na jednej tylko ścianie, nie na wszystkich. Powinniśmy unikać barw ostrych, na przykład czerwieni, gdyż kojarzy się ona z niepokojem i nawet agresją, więc nie jest to dobry wybór do sypialni.

W takim pomieszczeniu sprawdzają się przede wszystkim pastele. A meble ? najlepiej w kolorze naturalnego jasnego drewna lub białe. Oba rodzaje mebli dobrze komponują się z wymienionymi stonowanymi barwami, zapewnią więc spójną aranżację wnętrza.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.