Budowa domu wiąże sie z wieloma etapami pracy. Pierwszym z nich są oczywiście fundamenty, później stawianie ścian, następnie przychodzi czas na strop dachu, potem wstawianie okien i drzwi, elewacja, ocieplanie, prace wykończeniowe wewnątrz typu kładzenie podłóg, tynkowanie i malowanie ścian, a następnie w końcu malowanie domu i kładzenie pokrycia dachowego.

Blachodachówka i inne pokrycia dachowe

blachodacho?wka gdyniaMyślę, że z utęsknieniem każdy czeka na ten etap. Może nie ze względu na to, że jest to praca przyjemna, ale bardziej z tego, że w końcu zbliża się koniec budowy. Jednak zanim zaczniemy się cieszyć na dobre, warto bliżej zapoznać się z tym co nasz czeka. Do wyboru mamy kilka opcji pokrycia dachowego: blachodachówka Gdynia, granit bitumiczny, papa, dachówki ceramiczne, gonty drewniane lub strzecha. Niezależnie jaki materiał zastosujemy, pierwsze co należy zrobić to wykonać pomiar dachu w celu obliczenia potrzebnej ilości pokrycia dachowego. Następnie gdy zakupimy już materiał przystępuje się do pomiaru więźby dachowej i ewentualnie wykrycia jakiś nieprawidłowości czy odchyleń. Po tej czynności należy położyć izolację przeciwwilgociową. Niektórych pokryć dachowych nie można kłaść od razu na więźbe w związku z tym, konieczne jest zrobienie rusztu nośnego gdy wybieramy pokrycia profilowane, bądź zamocować panele z blachy płaskiej, które przytwierdza się do drewnianych kontrłatów. Pod tak przygotowane pokrycie, możemy zacząć nakładać to właściwe.

Oczywiście najlepiej jest wynająć do tego typu prac profesjonalną firmę dekarską, jeżeli nie mamy żadnego doświadczenia, ani zbytniej wiedzy na temat układania dachów. Źle pokryty dach może skutkować jego przeciekaniem, a za tym idzie cały remont sufitu i dachu.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.