Współczesny świat charakteryzuje się tym, że dosłownie na każdym kroku możemy napotkać różnego rodzaju urządzenia elektryczne. Chociaż postęp technologiczny zapewnia całkowitą mobilność wielu sprzętów, dzięki czemu można z nich korzystać w dowolnym miejscu, to jednak większość z nich wymaga bezpośredniego podłączenia do jakiegoś źródła energii.

Listwa maskująca kable

listwa podłogowa na kable	Dlatego właśnie ze wszystkich stron otacza nas cała masa kabli, kabelków i przewodów, które bardzo często mogą zaburzać estetykę pomieszczeń, przez które przebiegają. Na szczęście istnieją sposoby na zamaskowanie przewodów ? praktyczna listwa podłogowa na kable załatwia najczęściej sprawę wystających ze ścian elementów elektroniki. Dlatego przy wykańczaniu wnętrz warto postawić na rozwiązania, które podniosą walory estetyczne każdego pomieszczenia. Producenci materiałów wykończeniowych mają do zaproponowania bardzo ciekawy sposoby na rozwiązanie tego problemu. Najczęściej właśnie stosuje się listwy, pod którymi ukrywa się nadmiar okablowania ? najlepiej sprawdzają się tutaj listwy wykonane z płyt pilśniowych lub też tworzyw sztucznych, takich jak polistyreny. Są one dosyć masywne, dlatego z łatwością pomieszczą w sobie znaczne ilości przewodów.

listwa podłogowa na kable	Dobry producent listew powinien mieć w swojej ofercie usługę frezowania, dzięki któremu każda listwa może zostać przystosowana do indywidualnych zamówień ? inne są zapotrzebowania zwykłych domów mieszkalnych, a zupełnie inne, na przykład, dużych zakładów pracy, w których ogromną przestrzeń biurowa zajmują okablowania sprzętów komputerowych i innych sprzętów elektrycznych. Ze względów zarówno estetycznych, jak i przez wzgląd na bezpieczeństwo pracowników danego zakładu warto ukryć leżące swobodnie na podłodze kable. Listwy podłogowe spełniają jednak nie tylko swoją praktyczną funkcję. Stanowią nierzadko element dekoracyjny wystroju ? dzięki swoim właściwościom mogą przybierać dowolne kształty, dlatego świetnie nadają się do wykańczania wnętrz zarówno prywatnych pomieszczeń, jak i biur. Panele pilśniowe można montować przy podłogach wyłożonych panelami lub wykładziną, a także na ścianach i pod sufitami, wobec czego zakrywają niekiedy zarówno kable, jak i gniazdka sieci elektrycznych.

Ponadto listwy ościeżnicowe służące do wykańczania framug zapewniają przeprowadzenie kabli między pomieszczeniami, dzięki czemu wykluczają konieczność dokonywania odwiertów w ścianach, co czyni je niezwykle funkcjonalnymi. Są zatem bardzo uniwersalnym materiałem wykończeniowym, mającym bardzo wszechstronne zastosowanie.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.