Firmy produkujące gadżety wykonywane z drewna, bądź zabawki składające się z wielu małych drewnianych elementów muszą dbać o precyzję wykonania swoich produktów. Często decydują się na współpracę z osobami oferującymi precyzyjne cięcie laserem każdego kształtu, który wcześniej zostanie określony przez producenta.

Cięcie sklejki bez przypalania

cięcie sklejki laseremJako że drewno oraz sklejka nadają się zarówno do grawerowania, jaki i do laserowego obrabiania nie ma więc żadnych problemów z tworzeniem zabawek i konstrukcji o najbardziej skomplikowanych wzorach. Osoby zajmujące się obróbką laserową muszą mieć poczucie estetyki, ponieważ każdego dnia wykonują zadania polegające na precyzyjnym wycinaniu kształtów z dbałością o najmniejsze detale. Mowa o drewnianych konstrukcjach zabawek lub dekoracji do domu, które później trafiają na rynek. Muszą więc być nie tylko dokładnie wycięte, ale również zabezpieczone przed uszkodzeniami. Cięcie sklejki laserem stało się już bardzo popularne, pojawiły się także technologie dbające o to, by zakończenia nie zostały zbyt mocno przypalone. Wtedy otrzymuje się efekt czystego drewna, którego często nie trzeba nawet malować. W ten sposób powstają nie tylko zabawki, ale również liczne obudowy, dekoracyjne opakowania, czy skomplikowane figurki posiadające wygrawerowane napisy. Firmy przyjmują projekty graficzne przygotowane w wielu formatach i przekładają je na projekt rzeczywisty.

cięcie sklejki laseremNie ma dla nich zbyt skomplikowanych wzorów, ponieważ nowoczesny sprzęt jest tak precyzyjny, że pozwala wyciąć nawet najmniejsze elementy. Laserowe cięcie sklejki wykonywane jest tylko na drewnie o małej zawartości żywicy, która utrudnia proces wycinania i wpływa na nieestetyczne wykończenia wielu produktów. Warto również wiedzieć, że takie zamówienia zazwyczaj wykonywane są hurtowo. Trudno znaleźć firmę, która podejmie się wykonania jednorazowego produktu, ponieważ jest to dla nich nieopłacalne. Warto jednak rozglądać się na rynku lokalnym za sklepikami sprzedającymi właśnie takie drewniane dekoracje, które zostały wycięte za pomocą specjalistycznego lasera do sklejki. Wycinanie małych elementów ze sklejki nie stanowi już takiego problemu jak dawniej. Wykorzystanie lasera pozwala zadbać o najmniejsze detale, które od razu rzucają się w oczy kupujących. Poza tym w przypadku zabawek jest to istotną kwestią, by każdy element idealnie do siebie pasował.

Tylko wtedy uda się złożyć bezproblemowo całą konstrukcję, która przy pierwszym użytkowaniu się nie rozpadnie. Dlatego tak ważne jest, by znaleźć sprawdzoną firmę posiadającą wieloletnie doświadczenie w tej branży.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.