Choć obecnie to nowoczesny styl projektowania wnętrz jest najbardziej popularny, nie jest to jedyna propozycja architektów wnętrz. Zadbali oni także o to, aby i osoby ceniące sobie tradycję i prostotę znalazły we wnętrzarstwie coś dla siebie. To dla nich powstał styl rustykalny, który charakteryzuje się licznymi nawiązaniami do ludowości. Podstawowym elementem we wnętrzu zaprojektowanym w takim stylu jest zawsze kominek.

Rustykalny styl w aranżacji wnętrz

projektowanie wnętrzNajlepiej taki w obudowie z kamienia, dzięki czemu będzie przypominał te kominki pochodzące z dawnej, historycznej wsi. Taki kominek to miejsce, przed którym będzie mogła zebrać się cała rodzina, aby wspólnie spędzić wieczór ? na rozmowach czy na czytaniu książek, niekoniecznie na siedzeniu i bezmyślnym oglądaniu telewizji. Kominek będzie elementem spajającym rodzinę ? w ten sposób można pogłębiać więź pomiędzy poszczególnymi członkami rodziny. Kominek nie jest jedyną opcją, możliwe jest także postawienie tradycyjnego pieca kaflowego, jednak to rozwiązanie, które lepiej sprawdzi się w kuchni. Projektowanie wnętrz to jednak nie tylko meble, ale także podłogi i ściany. Jeśli chodzi o posadzkę, do stylu rustykalnego najlepiej pasują podłogi drewniane, mogą być naturalne lub celowo pobielanie. Jeśli chodzi o podłogę w kuchni, tutaj możemy wybrać na przykład płytki, które niekoniecznie mają każda taki sam kształt ? mogą posiadać nierówne brzegi oraz różnice w kolorystyce.

projektowanie wnętrzW przypadku ścian, najczęściej większość osób decyduje się na jasne, pastelowe barwy. Nie ma żadnych obaw przed wyborem białej barwy ? ponadto tynk nie musi być wcale gładki czy równy. Jeśli zaś wybierzemy jakiś mocniejszy kolor, możemy dodatkowo pomyśleć o celowym przecieraniu ściany, aby wyglądała na odrobinę ?używaną?. W przypadku stylu rustykalnego jest to na plus. Jeżeli zależy nam na jak najlepszym przedstawieniu stylu rustykalnego, powinniśmy zaprojektować kuchnię w tym stylu. W ofertach sklepów meblowych znajdziemy bowiem szeroki wybór mebli kuchennych stylizowanych na dawne, wiejskie. Takie stare, tradycyjne meble są najczęściej drewniane, czasami malowane na biało lub kremowo. Drewno jednak jest zawsze nieodzownym surowcem, który musi być widoczny.

Jeśli nie stać nas na drewniane meble, możemy zakupić tańsze, ale nadal estetyczne i atrakcyjne, imitacje. Pamiętajmy też o doborze odpowiednich dodatków kuchennych, wśród których nie może zabraknąć pojemników na przypraw, jak też dużego, drewnianego chlebaka. Taka rustykalna kuchnia to miejsce, w którym będziemy przygotowywać i spożywać posiłki z prawdziwą przyjemnością.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.