Oświetlenie ma bardzo duże znaczenie w każdym wnętrzu. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak ważne jest dobranie odpowiednich lamp w mieszkaniu. Nieodpowiednie ich dobranie może źle wpłynąć na wiele szczegółów. Co mamy dzięki oświetleniu?
Lampa podłogowaŚwiatło jest potrzebne – podkreśla wiele szczegółów, a jego brak tuszuje mankamenty. Komponując piękny salon warto zainwestować w lampy podłogowe, które postawimy przy kanapie oraz w miejscach z których często korzystamy wieczorem. Czytając książkę nie musimy palić światła oświetlającego całe pomieszczenie. Lampa podłogowa oświetli nam to, czego potrzebujemy, a dodatkowo stworzy romantyczny klimat. Miejsca takie jak przedpokój, łazienki, kuchnie doskonale oświetlą plafony, które montujemy zaraz na suficie.
Warto jednak przemyśleć ich rozmiar oraz to, z czego dokładnie są wykonane. Łazienka to specyficzne pomieszczenie w którym lampa narażona jest na spotkanie z wodą, parą wodną oraz wyższą temperaturą. Korzystajmy ze sprawdzonych producentów i materiałów. W sypialni sprawdzają się klasyczne i nowoczesne abażury, wykonane z jednolitych i wzorzystych tkanin, a także drewna i metali. Projektując pomieszczenie często nie bierzemy pod uwagę lamp, które mogą uroku dodać lub ująć. Mniejsze stawiajmy w miejscach które chcemy uwydatnić – przy ładnym obrazie na ścianie, podkreślimy światłem ciekawą ozdobę oraz mebel.

Przytłumione światło nadaje wnętrzu romantyzmu, tajemniczości. Z kolei jasne będzie idealne do pracy, bezpieczne i przejrzyste. Dokładnie przemyślmy kwestię dobrania lamp, które mogą pomieszczenie udoskonalić o ile dobrze pokierujemy światłem i stylem.