Przypodłogowe listwy, do których produkcji wykorzystuje się dziś średnio gęste płyty z odpowiednio sprasowanych włókien drzewnych, cieszą się dziś sporą popularnością u wszystkich tych, którym zależy na tym by materiały wykończeniowe wykorzystywane w ich domu łączyły w sobie zarówno estetyczny wygląd, jak i funkcjonalność.

Białe listwy do głównego pokoju

białe listwy mdfListwy MDF, których wygląd doskonale imituje teksturę naturalnego drewna wykorzystywane są dziś w dowolnych przestrzeniach. Co najważniejsze jednak, listwy przypodłogowe można dziś szybko zamontować samodzielnie. W jaki sposób możemy trwale przytwierdzić listwy przypodłogowe? Choć listwy przypodłogowe możemy bez problemu własnoręcznie zamontować, to jednak musimy dysponować wówczas odpowiednimi narzędziami, które umożliwią nam wykonanie owej czynności. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac powinniśmy jednak upewnić się czy listwy, które zakupiliśmy są odpowiednio zabezpieczone. Białe listwy MDF do salonu przed montażem warto zabezpieczyć dodatkowo za pomocą samoprzylepnej, cienkiej folii. Wówczas będziemy mieć pewność, że delikatny produkt nie uszkodzi się podczas owej czynności. Podczas montażu listew powinniśmy dysponować m.in. ostrą, precyzyjną piłą automatyczną, która umożliwi nam swobodne przycinane listew, kompaktowym pistoletem na klej, specjalistycznym klejem montażowym oraz gumowym młotkiem.

białe listwy mdfW pierwszej kolejności należy dokładnie wymierzyć wszystkie ściany, do których listwy zostaną przyklejone. Następnie, za pomocą piły automatycznej należy przyciąć listwy w odpowiednich, wcześniej zaznaczonych miejscach. Jeśli dysponujemy już listwami o odpowiednich długościach można nanieś na nie uprzednio roztopiony klej. Należy jednak pamiętać o ty,, że klej ten wysycha bardzo szybko, tak więc najlepiej kleić listwy po kolei. W naniesieniu na listwę kleju pomoże wcześniej wspomniany pistolet. Następnie należy ostrożnie przytwierdzić listwę do ściany. Pamiętajmy wówczas by docisnąć ją oraz przytrzymać – wówczas będziemy mieć większą pewność, że naniesiony od wewnątrz klej zdołał choć trochę zaschnąć. Przyklejone do ściany listwy należy rzecz jasna co jakiś czas doglądać. Do dociskania listew możemy wówczas użyć gumowy młotek, którego delikatna powierzchnia nie uszkodzi nawet białej, podatnej na zarysowania listwy.

Kiedy nasze listwy zostaną przytwierdzone do ściany można ściągnąć z nich folie zabezpieczające. Pamiętajmy również o tym, że choć montaż ten nie jest wcale trudny, to zawsze możemy również skorzystać z pomocy wykwalifikowanych specjalistów, którzy wyręczą nas w tym zadaniu.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.