Koszty ogrzewania oraz podgrzewania wody użytkowej stanowią największą część wydatków związanych z eksploatacją budynku. Nic nie wskazuje na to, żeby ceny paliw opałowych miały się zmniejszyć, dlatego wielu inwestorów poszukuje skutecznych sposobów na tanie ogrzewanie.

Pompy ciepłaJednym z rozwiązań, które zyskują na popularności, są tak zwane pompy ciepła. Jest to technologia pozwalająca na znacznie zmniejszenie energii koniecznej do utrzymania stałej temperatury w pomieszczeniach i podgrzewania wody. Wynika to z tego, że w przypadku pomp ciepła znaczna część ciepła pochodzi z odnawialnych źródeł, takich jak ziemia, powietrze lub woda. Zaletami tego rozwiązania jest także korzystny wpływ na środowisko naturalne, ponieważ korzystanie z takiej technologii znacznie zmniejsza produkcję zanieczyszczeń. Bardzo popularnym rozwiązaniem są na przykład ziemne pompy, które można instalować praktycznie przy każdym budynku. Oczywiście ich wykonanie wiąże się z pewnymi kosztami, jednak ta inwestycja zwraca się bardzo szybko dzięki znacznemu zmniejszeniu kosztów eksploatacji.

Opole jest miastem, w którym można znaleźć wiele firm, które oferują wykonanie różnego rodzaju pomp ciepła. Warto wybierać przede wszystkim doświadczonych wykonawców, którzy działają od jakiegoś czasu na rynku. Podobnie w mieście Wrocław pompy cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów, którzy chcą zminimalizować wydatki związane z użytkowaniem budynku. Z tego rozwiązania korzystają inwestorzy prywatni i firmy deweloperskie.