Branża transportowa przeżywa aktualnie swój rozkwit ? zwłaszcza w czasach, kiedy bardzo modnym i wygodnym rozwiązaniem stało się robienie zakupów przez internet. Firmy transportowe na pewno nie mogą narzekać na brak pracy, mając setki zamówień każdego dnia.

Zbiornik olejowy i zakupy hurtowe

 zbiornik olejowyŻeby jednak samochody dostawcze mogły jeździć, potrzeba im paliwa, które w tym wypadku odgrywa kluczową rolę ? przynajmniej z punktu widzenia prowadzenia własnego biznesu. Dlatego właśnie konieczne jest przyjęcie odpowiedniej strategii. Rzecz jasna, kierowcy mogą tankować na stacjach benzynowych, których dziesiątki mijają każdego dnia, rozwożąc towar. Jednak nie jest to zbyt opłacalne rozwiązanie? Znacznie bardziej rentowne okazuje się tankowanie paliwa w hurtowych ilościach, żeby jednak było ono w ogóle możliwe, dana firma musi zaopatrzyć się w odpowiednie pojemniki, w których może swobodnie przechowywać olej napędowy. To rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści ? zarówno dla pracowników, jak i pracodawcy. Stacjonarny zbiornik olejowy to w pierwszej kolejności możliwość zakupu paliwa w hurtowej ilości, co równą się obniżeniu jego ceny przez dystrybutora. Dla pracowników oznacza to ponadto możliwość tankowania w jednym miejscu, czyli eliminuje konieczność szukania stacji, na której paliwo wypada najtaniej ? to także gwarancja pełnego baku przed codziennymi wyjazdami w trasę.

 zbiornik olejowyZ kolei dla pracodawcy to możliwość kontrolowania ilości zużywanego paliwa przez pracowników, zbiorniki można bowiem zakupić wraz z całym sprzętem, do którego zalicza się między innymi dystrybutor, a także licznik na bieżąco informujący o stanie zużycia oleju napędowego. To dla właściciela zakładu gwarancja tego, że pracownicy we właściwy sposób będą korzystali z paliwa. Standardowe zbiorniki stacjonarne możemy podzielić na jedno- oraz dwupłaszczowe ? zarówno jedne, jak i drugie mogą mieć pojemność od kilku do nawet kilkunastu tysięcy litrów, a zatem doskonale nadadzą się do wykorzystania przez małe, średnie oraz duże firmy. Na co warto zwrócić uwagę, zbiorniki jednopłaszczowe kosztują nieco mniej, wymagają natomiast zamontowania w specjalnej betonowej wannie, która zabezpieczy teren w razie wystąpienia jakiejś nieszczelności w zbiorniku.

Z kolei te dwupłaszczowe wyposażone są w dodatkową okrywę stanowiącą około 110% pojemności zbiornika właściwego, dzięki czemu nie wymagają budowania dodatkowej wanny ? w razie jakiejkolwiek nieszczelności drugi płaszcz pomieści w sobie całą zawartość zbiornika środkowego, wyrównując przy okazji różnicę ciśnień w obydwu.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.