Cykliści są wszędzie ? moda na poruszanie się na dwóch kółkach zaczęła się kilka lat temu i nie wydaje się, aby miała chylić się ku końcowi. Oprócz oczywistego waloru zdrowotnego poprzez aktywne uprawianie sport, chociażby rekreacyjnie, jeżdżenie rowerami wpływa pozytywnie na turystykę danego miasta. Władze, wiedząc o potrzebach mieszkańców, inwestują pieniądze z UE na rozbudowę siatki ścieżek rowerowych i zamontowanie w miejscach publicznych takich elementów jak stojaki do rowerów.

Zasuwy zabezpieczają stojaki do rowerów

zasuwaStojaki do rowerów są najczęściej wykonane ze stalowego kątownika, który tworzy konstrukcję razem z rurkami i jest wykończony warstwą cynku, która zapobiega procesowi korozji. To właśnie ocynkowanie zabezpiecza całość przed negatywnym działaniem powietrza, czyli zmian temperatury i wody, czyli wilgotności. Oba czynniki mają pejoratywny wpływ na konstrukcję taką jak stojaki do rowerów czy zasuwy . Ich wymiary zależą od potrzeb indywidualnego klienta, czy też zleceniodawcy. Mogą być pojedyncze, podwójne, potrójne, a nawet oferować miejsce parkingowe kilkunastu cyklistom jednocześnie. Ich kształt jest również zależny od preferencji klienta, może być bardzo tradycyjny, wręcz minimalistycznie oszczędny, bądź też realizować modernistyczną wizję projektanta. W drugim przypadku niewątpliwie mogą zostać również dekoracją w miejskim stylu, która łączy wymiar praktyczny z designerskim, który uzupełnia otaczającą go przestrzeń.

Zdrowy tryb życia jest stylem kultowym, który każdy chce prowadzić, stąd ta stale rosnąca tendencja do poruszania się po mieście na dwóch kółkach. Bywanie w miejscach publicznych wymaga zatem raz na jakiś czas możliwości zostawienia swoich dwóch kółek, aby móc wejść do kawiarni, księgarni, muzeum, galerii czy urzędu, stąd potrzeba na stojaki do rowerów.